Kierunek geofizyka w geologii (fot.freedigitalphotos.net)Kierunek geofizyka w geologii (fot.freedigitalphotos.net)

Kierunek: Geofizyka w geologii

 

 

Jesteś umysłem ścisłym? Uwielbiasz geografię i fizykę? Interesujesz się innowacyjnymi rozwiązaniami i nowinkami technicznymi? A może od zawsze ciekawią cię takie rzeczy, jak trzęsienia ziemi czy wędrówki kontynentów? Sprawdź w takim razie, czy geofizyka w geologii jest kierunkiem dla ciebie!

Kierunek geofizyka w geologii

Jest to interdyscyplinarny kierunek łączący nauki z zakresu fizyki i geologii. Geofizyka obejmuje różnorodne badania i wykorzystywanie praktyczne zjawisk fizycznych zachodzących na powierzchni i wewnątrz Ziemi. Jest to kierunek obejmujący szeroki zakres dziedzin i dyscyplin naukowych, który wychodzi naprzeciw współczesnym potrzebom nauk i badań o Ziemi.

Idealny kandydat

Idealny kandydat to taki, który interesuje się metodami geologicznymi i geofizycznymi w badaniach naukowych, a swoją przyszłość wiąże z geografią i karierą badacza albo odkrywcy.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników maturalnych. Przyszli studenci powinni więc zdawać na maturze na przykład geografię, fizykę, matematykę, informatykę.

Program nauczaniaPo tym kierunku możesz pracować na przykład w przemyśle kosmicznym (fot.freedigitalphotos.net)

Studia obejmują takie przedmioty, jak na przykład:

  • Matematyka
  • Fizyka
  • Informatyka
  • Paleontologia
  • Geofizyka

W trakcie nauki bardzo ważne jest doświadczenie. Dużo uwagi poświęca się więc zdobywaniu praktycznych umiejętności, wykorzystywaniu nowoczesnych metod badawczych, korzystaniu z urządzeń i zdobyczy technologii.

Studia I stopnia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Można kontynuować dalszą edukację na studiach II stopnia lub podyplomowych.

Specjalności i specjalizacje

Brak specjalizacji na studiach I stopnia.

Rynek Pracy

Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie na przykład w:

  • Firmach wydobywczych, geofizycznych, poszukiwawczych
  • Przemyśle kosmicznym
  • Jednostkach naukowych

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook