wybor kierunku studiow

Dlaczego warto wybrać szkołę prywatną?

Wielu z Was nie bierze nawet pod uwagę studiowania na prywatnej uczelni. Może to  błąd? Poniżej przedstawię Wam kilka zalet studiowania prywatnie.

Istnieje bardzo dużo szkół prywatnych w naszym kraju. Ich wybór z pewnością nie oznacza niczego gorszego. Po pierwsze wybierając taką szkołę mamy takie same możliwości, jak przy wyborze szkoły państwowej. Dostępne są zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Jeżeli ktoś z Was bierze pod uwagę jedynie studiowanie w trybie dziennym to pamiętajcie, że jest taka możliwość w szkołach prywatnych. Dodatkowo warto wspomnieć, iż kandydatów na jedno miejsce, jest znacznie mniej, niż w szkołach państwowych, co równoznacznie daje Wam większe szanse. W szkołach państwowych jedynie studia dzienne są bezpłatne, co za tym idzie przy wyborze trybu zaocznego, czy wieczorowego będziecie musieli zapłacić zarówno w szkole prywatnej, jak i w państwowej. Wspomnę jeszcze, że przy wyborze szkoły państwowej i studiów zaocznych możecie zapłacić nawet dwa razy więcej.

Dla tych, którzy jednak wciąż upierają się przy szkole państwowej dodam, że obecnie wprowadzone są dwa stopnie studiów (licencjackie i magisterskie). Bardzo często studenci rozpoczynają studia w szkole prywatnej, w której nie oszukujmy się jest łatwiej, zdobywają dobre stopnie a następnie po zdobyciu licencjata, przenoszą się na uczelnię państwową, żeby zdobyć dyplom magistra w prestiżowej szkole. Jest to bardzo dobre posunięcie, ponieważ dzięki dobrym ocenom, po przejściu na uczelnię państwową studenci mają prawo ubiegać się o stypendium naukowe. Dodatkowo dodam, że ostatecznie otrzymują dyplom magistra państwowej szkoły znacznie mniejszym nakładem pracy.

Szkoła prywatna to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym matura nie poszła zbyt dobrze. Nie musicie tracić roku, siedząc w domu z powodu nie dostania się na uczelnię państwową. Po pierwszym roku macie możliwość poprawienia egzaminu maturalnego i przejście na uczelnię państwową, zaliczając przy tym pierwszy roku studiów.

Na koniec dodam, że nie każda uczelnia prywatna cieszy się złą renomą i studiowanie w prywatnej uczelni nie oznacza gorszego wykształcenia. Przykładowo Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, czy Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie to jedne z najlepszych uczelni w kraju. Oczywiście obie uczelnię są prywatne, natomiast w rankingu szkół są znacznie wyżej od niejednej szkoły państwowej.  Dzieję się tak, ponieważ na uczelniach prywatnych, wykładają pracownicy najlepszych uczelni państwowych, dlatego też poziom kształcenia jest zbliżony, a warunki jakie oferują szkoły prywatne znacznie przewyższają standardy szkół państwowych w których często nie ma pieniędzy na zapewnienie studentom odpowiednich warunków do pracy.

J.Jankowska

 

Komentarze:

 1. Mariola pisze: 2012/07/20 o 15:15

  ja wybieram się na prywatną uczelnię i zgadzam się, ze warunki studiowania na takiej uczelni pewnie przewyższą standardem wiele Państwowych uczelni…

  (odpowiedz)
 2. Marek pisze: 2012/07/20 o 15:21

  ja uważam, że nie ma to jak Państwowa uczelnia-łatwiej po ukończeniu takiej dostać pracę

  (odpowiedz)
 3. werkkka pisze: 2013/09/07 o 10:36

  a ja zaczynam studia w języku angielskim na WSB we Wrocku, kierunek zarządzanie ze specjalizacją Bachelor of Business Administration :)

  (odpowiedz)
 4. Renata Mazur pisze: 2013/09/08 o 18:02

  Witam,

  Studia w uczelni biznesu to inwestycja w rozwój zawodowy. WSB dokłada starań, aby koszty studiów był jak najmniejsze. Dzięki elastycznemu systemowi opłat studenci sami decydują, kiedy i jak chcą płacić za studia. Różnorodne stypendia pozwalają ograniczyć wydatki na czesne.

  WSB z roku na rok coraz bardziej rozszerzają swoją ofertę, tak by sprostać wymaganiom rynku pracy oraz studentów, którzy chcą rozwijać swoje pasje.

  W razie pytań, służe pomocą

  Pozdrawiam
  Renata Mazur, Wsb OnlineExpert

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook