Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Dlaczego warto wyjechać na zagraniczną praktykę?

Praktyka i to niejedna to ważny punkt w Twoim CV. Zadbaj o to, by było ich jak najwięcej. Postaraj się także o zagraniczne wpisy. To atrakcyjne dla rekrutera i na pewno zwróci uwagą na Twoją aplikację. Być zauważonym i wyróżnionym, oto właśnie chodzi. Dlatego warto zainwestować w zagraniczny staż lub praktykę. Powodów jest wiele, oto niektóre z nich.

 

  1. międzynarodowe doświadczenie ? Twoja aplikacja nabiera międzynarodowego charakteru i staje się tym samym atrakcyjna dla krajowego rekrutera. Skoro odbyłeś zagraniczną praktykę, to tym bardziej praca lub praktyka w Polsce Ciebie nie powinna ominąć. Kontakty z obcokrajowcami i nowe środowiska to nie tylko egzotyka, ale nowe znajomości, które potem możesz wykorzystać. Jeśli jednak Ci na nie zależy, to mimo to zagraniczna praktyka lub staż to doświadczenie, które nie możesz pominąć przy tworzeniu CV. Same zagraniczne nazwy firm lub nazwy stanowisk mogą zainteresować osobą z HR.

 

  1. rozwijanie języka obcego ? za granicą łatwiej podszkolić język, zwłaszcza jeśli podstawy już masz lub jesteś na poziomie średnim. ?Żywy? kontakt z językiem danego kraju to dla Ciebie wielka okazja na posłuchanie, ale i włączenie się w zagraniczną dyskusję. Sam fakt, że możesz pogadać z kimś, kto doskonale posługuje się danym językiem to dla Ciebie wielki test, wyzwanie i jednocześnie sprawdzenie swoich językowych umiejętności.

 

 

  1. satysfakcja ze swoich dokonań i zrealizowanych marzeń ? cele to marzenie do zrealizowania. Jeśli za cel postawiłeś sobie zagraniczną praktykę lub staż to spełniłeś swoje marzenie. Poczuj satysfakcję z tego, co osiągnąłeś i dalej wytyczaj sobie drogę. Realizowanie się i ambitne podejście do życia dzięki zagranicznej praktyce to powód do dumy. Bądź z siebie dumny i spełniaj się!

 

Pytanie podstawowe to: czy warto jechać za granicę, by praktykować? Pewnie daleko jechać nie trzeba. W kraju znajdziesz wiele interesujących i rozwojowych miejsc na praktykę. Wyjazd za granicę to poważna decyzja i poważne wyzwanie dla Ciebie. Nie bój się stawiać sobie takich celów i wyzwań. Zadbaj o siebie, swój rozwój osobisty i zawodowy póki nie studiujesz lub póki jeszcze studiujesz.

 

Autor: Wioleta Wierzyńska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook