Kamil Durczok

Zawód dziennikarz, czy tylko po dziennikarstwie?

Marzy Ci się zostać dziennikarzem lub słynnym reporterem? Twoim ulubionym miejscem jest redakcja lub studio radiowe i mógłbyś tam przesiadywać godzinami? Nie musisz studiować dziennikarstwa, by to urzeczywistnić. To nie jest warunkiem bycia dobrym dziennikarzem. Liczy się zupełnie coś innego.

 

Pasja i zaangażowanie ? to, co lubisz i sprawia Ci  satysfakcję

Wszystko co przychodzi z przyjemnością, przychodzi Ci łatwo, szybko i bezstresowo. Jeśli robisz coś co lubisz, nie przepracujesz ani jednego dnia. Zaangażowanie przyda się, jeśli zależy Ci na rozwoju warsztatu dziennikarskiego. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy zdobywasz doświadczenie. Jeśli chcesz się rozwijać, to inwestuj w praktyki dziennikarskie i różne projekty, także te bezpłatne. Chodzi bowiem o to, by zdobywać doświadczenie i budować sobie dziennikarskie nazwisko. Pracuj nad swoim portfolio i ucz się od najlepszych.

 

Talent ? poprawna polszczyzna oraz ?giętki? język

Piszesz ?płynnie? i bez większych problemów, po prostu siadasz i piszesz, a do tego piszesz w sposób zrozumiały i przyjemny dla czytelnika? Super, tym bardziej będziesz dobrym redaktorem z dużą liczbą czytelników. Przyjemny tekst, napisany z polotem to tekst dobry w odbiorze, a o to właśnie chodzi ? by ktoś Cię czytał.

 

Specjalizacja ? wiedza z jakiejś dziedziny i pisanie tekstów na tematy z dziedziny

Jesteś wiarogodny i masz autorytet w wybranej dziedzinie. Możesz dzięki temu nie tylko pisać na określone tematy z tej dziedziny, ale i oferować konsultacje. Budujesz tym samym swoje nazwisko w dziedzinie oraz jako redaktor. Jesteś specjalistą i możesz rozwijać się dwukierunkowo. Twoja branża na pewno doceni Twój wkład w jej naukowy rozwój. Praca badawcza, to także praca dziennikarska.

Pasja, zaangażowanie, talent i specjalizacja  ? tego potrzebujesz.  Nie potrzebujesz studiów, najpierw zadbaj o doświadczenie i angażuj się w praktyki w redakcjach. Doświadczenie i to, co ważne w pracy dziennikarskiej, także osobowość uczynią z Ciebie dobrego dziennikarza. Studia? Może kiedyś, na początku ważne jest to, że chcesz i uczysz się praktycznie. To o wiele cenniejsze i bardziej pomoże zrealizować Ci Twoje dziennikarskie plany.

Przygotowała: Wioleta Wierzyńska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook