Panorama of Kamienczyk Waterfall in Karkonosze National Park in Poland Sudety Mountains near Szklarska Poreba town.Panorama of Kamienczyk Waterfall in Karkonosze National Park in Poland Sudety Mountains near Szklarska Poreba town.

Karkonosze to nie tylko Śnieżka

O tym, jak bardzo Karkonosze są doceniane wśród turystów, świadczy liczba osób, które co roku przewijają się przez tutejsze szlaki. Dość wspomnieć, że sam Karkonoski Park Krajobrazowy odwiedza co roku od 1,5 do nawet 2 milionów ludzi. Wielu z nich regularnie tu wraca, bo jest do czego. Poznaj kilka ciekawych miejsc, dla których warto odwiedzić ten region!

 

Przepiękne szlaki

Wiele osób kojarzy Karkonosze wyłącznie z możliwością wejścia na Śnieżkę. Bez wątpienia jej okolice są naprawdę urokliwe i stanowią obowiązkowy punkt podróży po Karkonoszach. W okolicy znajdują się jednak również inne wspaniałe szlaki turystyczne, które zachwycają swym pięknem. Wiele z nich stanowi nie lada gratkę dla miłośników fotografii, ale i bez aparatu na długo potrafią zapaść w pamięć.

Wśród tras najbardziej wartych uwagi warto wspomnieć o okolicy Chojnika. Wiele osób przybywa tu, aby zwiedzić ruiny zamku, tymczasem mało kto zwraca uwagę, że obok dwóch popularnych szlaków znajduje się tutaj również trzeci, mniej znany, prowadzący przez Piekielną Dolinę. Stare drzewa, ogromne kamienie i specyficzny mikroklimat sprawiają, że krótka ścieżka niesamowicie wpływa na wyobraźnię, przywołując iście baśniowe skojarzenia.

Ciekawym miejscem na piesze wędrówki jest również okolica Czarnego Kotła. Znajdziesz tu górskie jeziora, odcinki leśne, a także wspaniałe punkty widokowe.

Warto też udać się na szlak wiodący ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Jedna z możliwych tras przebiega obok Wodospadu Kamieńczyka. Ten najwyższy z sudeckich wodospadów liczy sobie aż 25 metrów wysokości!

Z lotu ptaka

Podróż w Karkonosze, wędrówka wzdłuż szlaków i odwiedzanie ciekawych miejsc to jedno. Pomyśl jednak jak to wszystko musi wyglądać z góry! Nie trzeba jednak ograniczać się do samych wyobrażeń. Nad Karkonoszami są organizowane loki widokowe balonem, a chętni do ich odbycia mogą rezerwować terminy przez internet, choćby na stronie prezenty.pl. Takich wrażeń prędko się nie zapomni!

Kopalnie pirytu

Skoro wspomnieliśmy o szlakach ?naziemnych? i przygodach w powietrzu, wypada powiedzieć tez parę słów o atrakcjach? podziemnych. W okolicy Szklarskiej Poręby można znaleźć opuszczone kopalnie pirytu. Jest to atrakcja dość specyficzna, o ile w przypadku tras turystycznych piękno okolicznych gór jest bezdyskusyjne, o tyle stare sztolnie to miejsce, które jednym spodoba się bardzo, innym wcale. Warto jednak o nich wspomnieć, gdyż bez wątpienia panujący w ich wnętrzu klimat jest całkiem ciekawy.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook