studia w Trójmieściestudia w Trójmieście

Koronawirus uziemił Cię w domu? To idealny czas na zaplanowanie przyszłości

Jeśli masz teraz nieco więcej czasu, a wszystko, co było do zrobienia w domu już za Tobą, pora pomyśleć o przyszłości. Więcej – nie tylko pomyśleć, ale i zacząć działać. Koronawirus nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby rozejrzeć się za uczelnią i kierunkiem studiów, którego ukończenie zaowocuje interesującą, dobrze płatną pracą i satysfakcjonującą karierą zawodową. Wzięliśmy pod lupę 3 szkoły wyższe i proponowane przez uczelnie kierunki. Co powiesz na studia – dzienne lub zaoczne – na wybrzeżu?

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni

Interesują Cię studia niestacjonarne w Gdyni? A może chcesz studiować w trybie dziennym? W każdym przypadku WSAiB zaproponuje Ci interesujący zestaw kierunków studiów. W przypadku studiów licencjackich jest to aż 6 możliwości wyboru, z których każdy kompleksowo odpowiada na istniejące na rynku pracy zapotrzebowanie na specjalistów w danych dziedzinach. 

Jeśli chcesz pracować w wybranej instytucji finansowej, w bankowości, księgowości lub w audycie, wybierz kierunek Finanse i Rachunkowość. Studia łączą tutaj teoretyczne zagadnienia m.in. z mikro i makroekonomii, zarządzania finansami, prawa, rachunkowości oraz zarządzania biznesem, z zajęciami o charakterze praktycznym, ćwiczeniami i studiami przypadków prowadzonymi przez doświadczonych praktyków (większość przedmiotów prowadzona jest przez wykładowców, którzy czynnie pracują w sektorze bankowości i w różnego rodzaju instytucjach finansowych). Studia na proponowanym kierunki doskonale przygotowują do pracy zawodowej, a dodatkowo stanowią przewagę tych osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą.

Inna z propozycji uczelni to kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne, dedykowany osobom zainteresowanym pracy w służbach mundurowych. Niewątpliwą zaletą zajęć jest ich praktyczny charakter – znaczna ich jest realizowana w formie

  • ćwiczeń (np. techniki samoobrony),
  • case studies (procesy karne), lub
  • laboratoriów (w specjalnym laboratorium kryminalistycznym na terenie Uczelni).

Jeśli przeanalizujesz program zajęć na proponowanym kierunku, szybko przekonasz się, że nie tylko Twoja kariera zawodowa, ale i droga do niej będą zdecydowanie oryginalne i ekscytujące.

Dla niezdecydowanych, wahających się pomiędzy pracą prawnika i menedżera, uczelnia przygotowała nowy kierunek – Studia Menedżersko – Prawne. Takie interdyscyplinarne podejście do kształcenia, a następnie dysponowania kwalifikacjami zawodowymi jest szczególnie pożądane na runku pracy. Wykłady w połączeniu ze stażami oraz praktykami zawodowymi przewidzianymi podczas studiów, pozwolą Ci zdobyć praktyczne umiejętności, niezbędne m.in. w codziennym zarządzaniu firmą.

Wśród innych proponowanych przez WSAiB kierunków znalazły się m.in. Prawo, Zarządzanie, Logistyka oraz Podatki i Doradztwo Podatkowe.

Może studia w Sopocie?

Kierunki proponowane przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny to rozwiązanie w sam raz dla humanistów oraz dla osób szczególnie zainteresowanych psychologią. Poza prawem, czy dziennikarstwem, szkoła oferuje szereg interesujących kierunków właśnie na wydziale psychologii. Gdy już przejdziesz studia I stopnia, z pewnością warto zainteresować się tutaj kierunkami, które perfekcyjnie odpowiadają obszarom zainteresowania współczesnej psychologii oraz istniejącego rynku pracy..

Uczelnia prezentuje bogata ofertę także w zakresie studiów podyplomowych. Dlatego jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby wiatr zawiał w żagle Twojej kariery zawodowej, taka opcja studiów może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Postaw na naukę języka

Ostatnia propozycja to coś dla osób, które marzą, aby perfekcyjnie opanować wybrany język obcy. Szkoła Ateneum w Gdańsku to zajęcia na kierunkach filologii angielskiej, hiszpańskiej, germańskiej, włoskiej i szwedzkiej. Do tego interesujące i zdecydowanie z perspektywami studia na kierunku Business and Languages.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook