Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Maturzysto zażartuj- Prima Aprilis się zbliża!

Matura odwołana z powodu zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Maturzysto spokojnie- to tylko żart!

Prima Aprilis, zwany inaczej Dniem Żartów, obchodzony jest 1 kwietnia w wielu krajach na całym świecie. Samo wyrażenie pochodzi z języka łacińskiego i oznacza właśnie ?pierwszy kwietnia?. Podczas tego dnia zwyczajem jest robienie żartów, psikusów, a bardzo często wielu z Was posuwa się do drobnych kłamstw i przekazywania błędnych, czasem wręcz niemożliwych informacji.

Historia oraz pochodzenie zwyczaju opiera się jedynie na prawdopodobieństwie, ponieważ Dzień Żartów ma swoje korzenie już w starożytności i nawiązuje do dawnych starożytnych praktyk. Ostatecznie uznaje się, że Prima Aprilis zaczął być obchodzony, jako pierwszy we Francji. W 1564 roku król Karol IX reformując kalendarz, przeniósł datę Nowego Roku z 1 kwietnia na 1 stycznia.

Do Polski dzień ten dotarł z Niemiec a zwyczaj upowszechniono w XVIII wieku. Po dziś dzień jest on wciąż popularny i właśnie w tym dniu każdy z Was może pozwolić sobie na trochę śmiechu i zabawy.

W tym roku niestety Prima Aprilis wypada w niedzielę, zatem musicie zrezygnować z kawałów podczas zajęć lekcyjnych. Nie będziecie mieli także możliwości zażartować z kolegów ze szkoły, oraz samych nauczycieli. Jednakże pomimo tego faktu, zawsze możecie zadzwonić do bliskich Wam osób, spotkać się osobiście i tym samym zaplanować i zrealizować swój pomysł na unikalny, ciekawy i śmieszy dowcip.

Joanna Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook