flaga Wielkiej Brytaniiflaga Wielkiej Brytanii

Matura 2019 – Język Angielski poziom podstawowy – arkusze maturalne

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym składał się z 10 pytań. Na ich wykonanie maturzyści mieli 120 minut i maksymalnie mogli uzyskać 50 punktów.

Odsłuchanie nagrań    

Do zadań 1-3 przygotowane zostały oraz nagrania do odtwarzania. Uczniowie w trakcie dwukrotnego odsłuchania każdego z nagrań musieli wybrać prawidłowe odpowiedzi m.in. odpowiedzi prawda/fałsz i wybór odpowiedzi ABC. Transkrypcje nagrań (oraz same nagrania) dostępne są na stronie CKE. Odnośniki podane są na końcu artykułu.

Przeczytaj tekst i wybierz prawidłową odpowiedź

Każde z zadań od 4 do 8 miało dołączony osobny tekst. Po zapoznaniu się z nim maturzyści wybierali prawidłową odpowiedź z podanych, musieli dopasować tytuł do akapitu lub wybierać treść zgodną z fragmentami artykułów. W niektórych przypadkach do wyboru dodane były dodatkowe odpowiedzi bądź nagłówki niepasujące do żadnego fragmentu.

Z kolei w przedostatnim zadaniu uczniowie musieli uzupełnić lukę z dostępnych propozycji. Dla ułatwienia podane były wyrażenia w języku polskim i wystarczyło je jedynie przetłumaczyć.

Praca pisemna: e-mail

Kluczowym zadaniem było napisanie wiadomości e-mail: „Przebywasz na rocznym stypendium w Szkocji. Od niedawna wynajmujesz mieszkanie. W e-mailu do kolegi z Londynu„. W treści maila koniecznie trzeba było opisać to, w jaki sposób udało się znaleźć to mieszkanie oraz dlaczego właśnie to mieszkanie zostało wybrane przez zdającego. W limicie od 80 do 130 słów uwzględnić trzeba było też informację o szkodzie wyrządzonej w wynajmowanym mieszkaniu oraz obawie związanej z reakcją właściciela. W związku z tą obawą uwzględnić należało prośbę o radę, skierowaną do odbiorcy listu. Dla ułatwienia podawane są wytyczne dotyczące punktacji za poruszenie określonych zagadnień.

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

Pobierz pliki PDF: (arkusz maturalny) (transkrypcja) (plik mp3 z nagraniem)

Lub zobacz go online:

Transkrypcja do arkusza maturalnego:

Piotr Paszelke, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook