Studencki NobelStudencki Nobel

Zdolni studenci pilnie poszukiwani – ruszyła 12 edycja Studenckiego Nobla!

W tym roku akademickim po raz 12 przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów zachęcają rówieśników do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i społecznymi!

Studencki Nobel to jedyny ogólnopolski konkurs stypendialny stworzony przez studentów dla studentów. Celem konkursu jest wyróżnienie najzdolniejszych z nich oraz umożliwienie zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

„Chcemy doceniać wkład młodych badaczy, twórców i społeczników w rozwój polskiej nauki i kultury, a jednocześnie dać im platformę do zaprezentowania i oceny ich osiągnięć” – tłumaczą organizatorzy Konkursu.

Studenci zmierzą się ze sobą w 9 kategoriach konkursowych:

  • Nauki techniczne
  • Sztuka
  • Dziennikarstwo i literatura
  • Nauki przyrodnicze i energetyka
  • Fizyka i astronomia
  • Medycyna i farmacja
  • Nauki społeczne
  • Nauki ekonomiczne
  • Działalność społeczna

Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają nagrody po 5 000zł. Nagrodę ufundował partner strategiczny tegorocznej edycji Santander Universidades. Konkurs ten jest świetną okazją nie tylko do zdobycia stypendium, ale także do networkingu pomiędzy ambitnymi studentami, którzy poprzez rozmowę mają okazję poznać się, podzielić doświadczeniami oraz być może nawiązać współpracę istotną dla dalszego ich rozwoju na polu naukowym, artystycznym, czy też społecznym.

Studencki Nobel nie kończy się wraz z rozdaniem nagród i przyznaniem tytułu Laureata danej kategorii. Po Gali Finałowej na najlepszych studentów w Polsce czekają spotkania i wywiady w radio czy telewizji. Tak też było w 2020 roku, gdy Laureaci mieli okazję udzielić wywiadu do programu Telewizji Polskiej „Dwie Stolice”, dzięki któremu mogli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zapoznać widzów ze swoimi osiągnięciami.

Wszystkich dotychczasowych uczestników wyróżniają spektakularne efekty ich ciężkiej pracy. Ambicja pozwala im zdobywać szczyty i realizować swoje marzenia. Zespół Studenckiego Nobla dokłada wszelkich starań, by wspierać młodych i utalentowanych.

Wyróżnienie w konkursie otwiera wiele dróg do samorozwoju

„Nagroda podkreśla moje zdobyte doświadczenie, co pomaga w nawiązywaniu współprac z biznesem – zarówno z poziomu koła naukowego, jak i fundacji” mówi Magdalena Nowak, laureatka w dziedzinie działalność społeczna, prezes zarządu Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.

Zwycięzcy 11. edycji konkursu

W 2021 roku w całej Polsce organizowane będą wydarzenia towarzyszące z udziałem Laureatów z poprzednich edycji konkursu. Jest to niesamowicie ciekawa inicjatywa! Spotkania przybiorą formę konferencji naukowej, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat pracy w świecie nauki. Wielu z Laureatów jest już po studiach, pracuje i rozwija się zawodowo, dlatego wiedza, która zostanie przekazana na owych spotkaniach, będzie niezwykle praktyczna i pomocna.

Organizatorzy konkursu serdecznie zachęcają do wzięcia udziału. Co roku liczba zgłoszeń liczona jest w setkach, dlatego otrzymanie tytułu Laureata konkursu „Studencki Nobel 2021” będzie swoistym wyróżnieniem i potwierdzeniem bycia „najlepszym z najlepszych” w swojej dziedzinie.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu JUŻ RUSZYŁ!!

Wystarczy zarejestrować się i zaaplikować wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej projektu.

Wsparcie Santander Universidades

Studencki Nobel jest jednym z projektów, które Santander Bank Polska realizuje wspólnie ze środowiskiem akademickim. Obecnie trwa także nabór na inne Stypendia Santander, które rozwijają m.in. kompetencje cyfrowe i językowe. Grupa Santander od 2002 roku przeznaczyła ponad 1,8 miliarda euro na inicjatywy akademickie za pośrednictwem programu Santander Universidades i przyznała ponad 430 000 stypendiów i grantów od 2005 roku.

Więcej informacji dotyczących konkursu oraz poszczególnych kategorii konkursowych znajdziecie na:

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook