Politechnika ŚląskaPolitechnika Śląska

Politechnika Śląska – u nas nie tylko rodzą się nowe pomysły, ale wcielane są w życie!

Politechnika Śląska to najstarsza na Śląsku uczelnia techniczna z 75-letnią tradycją stawiająca na innowacje i ciągły rozwój. Wykształciliśmy już ponad 200 tysięcy absolwentów, którzy są rozchwytywani na rynku pracy i odnoszą sukcesy naukowe w kraju i na świecie.

Nasza oferta edukacyjna i działalność naukowa była wnikliwie oceniana przez międzynarodowy zespół ekspertów. Politechnika Śląska jako jedyna uczelnia na Śląsku znalazła się w prestiżowym gronie 10 polskich szkół wyższych, laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ten zaszczytny tytuł otwiera przed nami dodatkową szansę na rozwój, a Wy możecie stać się jego częścią. Jesteśmy Uczelnią, która wszechstronnie wspiera swoich studentów, pomagamy rozwijać ich pasje i zainteresowania.

Na Politechnice Śląskiej działa ponad 180 kół naukowych, niektóre z nich są doceniane na arenie międzynarodowej za swoje ambitne, interdyscyplinarne projekty. Dla najlepszych studentów przygotowaliśmy autorski program mentorski „Rozwiń skrzydła”, dzięki któremu mogą czerpać wiedzę i doświadczenie od wybranych przez siebie mistrzów.

Ściśle współpracujemy z wieloma polskimi i światowymi firmami, dzięki czemu nasi studenci mają szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną prowadzimy studia dualne zwiększające szanse naszych studentów na rynku pracy, oferujemy także bezpłatne studia w języku angielskim, które podnoszą konkurencyjność naszych absolwentów za granicą.

Współpracujemy z ponad 200 uczelniami na świecie, które chętnie przyjmują naszych studentów na stypendia. W murach naszej Uczelni czeka na Was wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna oraz nowoczesne pracownie i laboratoria wyposażone w sprzęt światowej klasy.

Nie samą nauką jednak student żyje. Doskonale o tym wiemy, dlatego stwarzamy dobry klimat do szeroko pojmowanego życia studenckiego w naszym kampusie ze znakomitym zapleczem sportowym i kulturalnym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym informatorem, który pomoże Wam dokonać wyboru spośród ponad 50 kierunków studiów oferowanych w roku akademickim 2021/2022 na Politechnice Śląskiej.

U nas nie tylko rodzą się nowe pomysły, ale wcielane są w życie ? Politechnika Śląska, jedyna na Górnym Śląsku Uczelnia Badawcza zaprasza! Nowoczesna infrastruktura, Project Based Learning, studia dualne, pasja do nauki. 17 maja rusza rekrutacja, a wraz z nią 10 nowych kierunków m.in.: inżynieria lotnicza i kosmiczna. Więcej na: rekrutacja.polsl.pl.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook