Politechnika Lubelska (Fot.Tomasz Zugaj, Wikipedia)

Uczelnie lubelskie dostaną pieniądze na inwestycje

Zastrzyk gotówki z unijnego programu ?Rozwój Polski Wschodniej? rozwiąże wiele problemów wyższych uczelni lubelskich. Zobaczcie jakie zmiany się szykują.

Politechnika Lubelska

Jedną z największych uczelni w Lublinie jest Politechnika Lubelska. Dostanie ona 27 mln zł. Pieniądze pozwolą na powstanie Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii przy ulicy Nadbystrzyckiej. Politechnika zgłaszając projekt Centrum wystąpiła jedynie o środki na sam budynek, natomiast fundusze na nowoczesny sprzęt uczelnia musiała zdobyć sama. Kompleks laboratoriów ma być gotowy do końca przyszłego roku, a studenci będą mogli niedługo cieszyć się nowoczesnym sprzętem.

Uniwersytet Medyczny

Powód do radości miał także Uniwersytet Medyczny. Uczelnia dostanie w sumie ponad 55 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wybudowanie ośrodka medycyny doświadczalnej, w którym dostępne będą sale dla małych i dużych zwierząt. Zadaniem będzie wyjście naprzeciw oczekiwaniom zakładów naukowo- badawczych i klinik, jak również przemysłu farmaceutycznego, chemicznego, spożywczego i rolnego w zakresie badań in vivo oraz in vitro. Dodatkowo uniwersytet zamierza wyposażyć w nowoczesny sprzęt Collegium Pathologicum.

Pozostałe uczelnie, które dostały dotacje:

  • Polska Akademia Nauk w Lublinie dostał 23 mln zł. na Instytut Agrofizyki. Pieniądze zostaną wydane na Centrum Badawczo- Innowacyjne.
  • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie otrzymała 20 mln zł. na Innowacyjne Centrum Diagnostyki Badań i Analiz WSEI.

 

Źródło: gazeta.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook