dziennikarz sportowy (Fot.freedigitalphotos.net)

Dziennikarstwo sportowe nie tylko dla mężczyzn

Kto powiedział, że sportem mogą zajmować się tylko panowie? Coraz więcej kobiet odważnie próbuje wejść w świat adrenaliny, zwierzęcych instynktów i wielkich emocji.

Pasja dla każdego

W środowisku zawodowym wciąż panuje przeświadczenie, że kobieta nie zna się na sporcie i nie powinna się na ten temat udzielać. Trochę to szowinistyczne, ale prawdziwe. Ciężko zdobyć zaufanie mężczyzn w tej dziedzinie. Jednak ciężka praca i udowodnienie swojej pasji może okazać się sukcesem. Pasja i miłość do sportu może dopaść każdego, niezależnie od płci.

Co to spalony?

Żarty o piłce nożnej to jedne z ulubionych męskich opowieści. Szczególnie śmieszna wydaje im się wiedza kobiet na temat spalonego. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że są panie, które nie tylko wiedzą, co to offside, ale także orientują się w świecie rozgrywek. Ciężko jest udowadniać coś płci przeciwnej, ale w przypadku sportu, chyba zawsze tak będzie.

Jak walczyć?

Aby osiągnąć coś w świecie sportu, potrzeba długiej pracy i odpornej psychiki. Może zdarzyć się, że drzwi do dziennikarstwa sportowego nie raz będą zamykane przed kobietami. Trzeba wtedy podnieść się i iść dalej. Dobrym pomysłem na start jest szukanie praktyk. Tam zazwyczaj łatwo jest się dostać, a wpisanie pracy do CV może podnieść Wasze kwalifikacje.

Do odważnych świat należy

Coraz więcej kobiet pojawia się w mediach na stanowisku dziennikarza sportowego. Widzowie oraz czytelnicy prasy przyzwyczajają się do obecności pań w świecie zarezerwowanym do tej pory dla samych panów. Jeśli czujecie pociąg do wielkich emocji i rywalizacji, może warto zaryzykować
i spróbować swoich sił w tej branży.

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook