Filmówka (Fot.freedigitalphotos.net)

?Filmówka? ? tylko dla ambitnych?

W kręgach artystycznych łódzka ?filmówka? uważana jest za prestiżową szkołę dla wybitnych jednostek. Formalnie placówka zwie się Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną, Teatralną im. Leona Schillera.

Co daje uczelnia?

Poziom kształcenia jest tak duży, że kończąc edukację, można mieć powody do dumy. ?Filmówka? oferuje specjalistyczne wykształcenie, które otwiera drzwi do pracy reżysera, aktora, scenarzysty, czy też montażysty. Ponadto, na uczelni większość zajęć opiera się na praktyce. Studenci dostają profesjonalny sprzęt, dzięki któremu mogą tworzyć swoje pierwsze poważne dzieła.

Wyzwanie dla każdego

Uczelnia stara się dbać o indywidualność każdego studenta. Na zajęciach gromadzą się różne charaktery i każdy z nich ma coś do zaoferowania i może odegrać kluczową rolę w przygotowywanym projekcie. W czasie trwania studiów, niezależnie od kierunku, młodzi ludzie uczą się na swoich błędach i uparcie dążą do celu.

Drzwi do kariery

Dla wielu dzisiejszych gwiazd ?Filmówka? była przepustką do kariery. Szkołę ukończyły sławy, takie jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, czy też Sławomir Idziak. Teraz sami często wracają na uczelnię, aby swoją wiedzę i doświadczenie przekazywać młodym adeptom.

Praca na najwyższym poziomie

Każdy student ma okazję poczuć się jak profesjonalista. Szkoła dostarcza najlepszy sprzęt, dba o poziom wykształcenia kadry i oferuje dogodne warunki do tworzenia nowych dzieł. Młodych ludzi często wrzuca się na głęboką wodę. Wszystko po to, aby nauczyli się pracować pod presją czasu i pokazali, ile kreatywności drzemie w ich duszach.

 

Źródło: filmschool.lodz.pl
Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook