opracowania (Fot.freedigitalphotos.net)

Korzystanie z opracowań się nie opłaca

Matura z języka polskiego to poważne przeżycie. Aby przebrnąć przez egzamin z sukcesem, warto solidnie przyłożyć się do materiału, szczególnie do lektur.

Szybko i tanio

Młodzi ludzie wybierają opracowania jako szybką metodę przyswojenia podstawowych informacji o lekturach. Większość książek skonstruowana jest tak, aby zawierała najważniejsze zagadnienia dotyczące autora, treści i epoki powstania. Maturzystów kusi również cena. Nie trzeba sięgać po każdą książkę z osobna, gdyż wszystko zawiera się w jednym tanim druku.

Czy skutecznie?

Niestety, metoda przerabiania lektur ?po łebkach?, nie wpływa korzystnie. Opracowania nie uwzględniają wielu ważnych szczegółów, o które mogą zapytać na egzaminie dojrzałości. Świadomość książki może być Waszym atutem. Opisując historię na pewno zdobędziecie cenne punkty.

Wiedza jest dla Was

Suche streszczenie lektury nijak wprowadza Was w świat przedstawiany przez autora. Niektóre książki są naprawdę godne uwagi i warto je przeczytać dla własnej satysfakcji. To, co zostanie w Waszych głowach, nie ucieknie. W przypadku lektur na pewno zostanie zapamiętana historia, w którą nie wejdziecie, jeśli nie sięgniecie po samą książkę.

 

Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook