Akademie Sztuk Pięknych (Fot.freedigitalphotos.net)

Akademie Sztuk Pięknych ? co mają do zaoferowania?

Akademie Sztuk Pięknych to jedne z ważniejszych placówek oświatowych kształcących młodych artystów. Uczelnie od lat cieszą się uznaniem i prestiżem w całym kraju.

Informacje ogólne

ASP to szansa dla wielu młodych artystów. Uczelnie kształcą w zakresie szeroko rozumianej sztuki i rozrywki. Aby odnaleźć się na danym kierunku, potrzebne są pasja i talent. Obecnie w kraju mamy siedem tego typu placówek. Każda z nich kładzie nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności studentów.

ASP w Polsce:

  • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
  • Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Akademia Sztuk Pięknych w Szczecinie
  • Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Co studiować?

Studenci mają do wyboru dwa ogólne typy kierunków. Mogą wybrać albo nakierowanie plastyczne, lub typowo projektowe. Wśród propozycji są m.in.: malarstwo, rzeźba, grafika, wzornictwo, scenografia, film, edukacja artystyczna oraz fotografia. Szereg różnych dziedzin pozwala studentom wybrać konkretne zagadnienie, którym będą się zajmować w przyszłości.

Szansa na przyszłość

Dyplom ukończenia szkoły nie tylko buduje markę, ale otwiera drzwi do kariery. Świat sztuki przychylniej patrzy na artystów z wykształceniem. Talent, fach oraz doświadczenie może dać Wam ogromną szansę na wybicie się. Na ASP studiuje się zazwyczaj z pasji, dlatego wybranie już teraz odpowiedniego kierunku, ułatwi Wam realizowanie wszelkich marzeń.

W czasie studiowania możecie stawiać pierwsze kroki w zawodzie, zdobywać doświadczenie, tak, aby po zdobyciu dyplomu pracować już tylko na swoje nazwisko i markę.

 

źródła: asp.waw.pl, asp.krakow.pl/forum
Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook