Zmiany w procedurze obrony prac magisterskich (Fot.freedigitalphotos.net)

Ruch Palikota chce zmian w procedurze obrony prac magisterskich

Posłowie Ruchu Palikota chcą zmienić zasady obrony prac magisterskich. Ma być trudniej, niż dotychczas.

Piotr Chmielowski z Ruchu Palikota przedstawił nowy pomysł obrony prac magisterskich. Student zdałby pracę dyplomową, a następnie miałby przystąpić do państwowego egzaminu magisterskiego. Poseł na poparcie swojego projektu powołuje się na uniwersytety medyczne, w których studenci aby zostać lekarzem, po dwóch latach praktyki, muszą przystąpić i zdać egzamin państwowy.

Sami studenci do projektu podchodzą dość sceptycznie. Wynika to z faktu, że egzamin były przeprowadzony według jednego klucza odpowiedzi. Dodają jednak, że na chwilę obecną uzyskanie tytułu magistra, to formalność. Wystarczy jedynie napisać pracę i przygotować się do ewentualnych pytań. Negatywna ocena z obrony pracy magisterskiej jest naprawdę rzadkością.

Czy projekt wejdzie w życie? Ciężko powiedzieć. Na pewno należy dokonać zmian, ażeby dyplom magistra znów uzyskał status. Nie mniej jednak rzeczniczka Politechniki Warszawskiej Ewa Chybińska komentuje, że obrona prac magisterskich, to nie matura i zadaje kluczowe pytanie, w jaki sposób zewnętrzna komisja miałaby oceniać magistrów?

 

Źródło: polskieradio.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook