Matura Hiszpański

Matura 2012 – hiszpański podstawowy – wyniki matury

Do matury z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 1030 uczniów. Najlepiej poradzili sobie uczniowie techników. Tam zdawalność wyniosła 100 proc. Na drugim miejscu znaleźli się absolwenci liceów ogólnokształcących. Maturę zaliczyło 99 proc. Nieco gorzej egzamin wypadł w liceach uzupełniających, gdzie tylko (albo aż) 92 proc. zaliczyło hiszpański.  Co ciekawe, w statystykach nie uwzględniono szkół, w których do matury przystąpiło mniej niż 10 osób. Prawdopodobnie dlatego w zestawieniu nie znalazły się licea profilowane i technika uzupełniające.

Najlepszy średni wynik zanotowały licea ogólnokształcące (81 proc.). W liceach uzupełniających wyniósł on 67 proc. Absolwenci techników uzyskali  za to 65 proc. W opinii samych uczniów są to dobre rezultaty. – Jestem zadowolona ze swojego wyniku. Uważam, że była to na tyle łatwa matura, że każdy powinien mieć z niej minimum 60 proc. punktów – ocenia Joanna z Radomia.

Poziom wykonania zadań również można uznać za zadowalający. Wszystkie polecenia przekroczyły próg 0,50. To oznacza, że nie było zadań, z którymi uczniowie mieli ogromne problemy. W skali staninowej, podobnie jak w ubiegłym roku, aby zaliczyć ostatni dziewiąty poziom, należało uzyskać 100 proc. punktów z egzaminu. Udało się to 4 proc. uczniów. Najwięcej absolwentów uplasowało się w staninie piątej (82-90 proc. z matury).

Według maturzystów wyniki podane przez CKE są bardzo dobre.  – Wszelkie publikacje CKE na temat hiszpańskiego podstawowego pokazują, że osoby, które wybrały ten język, zrobiły to świadomie. Wyniki są na tyle wysokie, żeby uznać, że osoby przyłożyły się do tej matury – mówi Marta z Bytomia.

źródło: cke.edu.pl

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook