Matura Hiszpański

Matura 2012 – hiszpański rozszerzony – wyniki matury

W 2012 roku do matury z języka hiszpańskiego przystąpiło 460 uczniów. Średni wynik na poziomie rozszerzonym wyliczono jedynie w liceach ogólnokształcących. Tam wyniósł on 70 proc. Inne szkoły nie zostały uwzględnione w rankingu ze względu na zbyt niską liczbę przystępujących. Aby mogły być brane pod uwagę, egzamin musi zdawać ponad 10 osób.

W przypadku skali staninowej najwięcej uczniów zaliczyło poziom piąty. Procentowy przedział 69-76 uzyskało aż 20 proc. zdających. Najmniej osób uplasowało się na granicach progu. 4 proc. maturzystów w kraju albo nie zdało matury, albo uzyskało najwyższe wyniki. W tym roku stanin najwyższego dziewiątego poziomu wymagał uzyskania 96 proc. punktów na maturze.

Jeśli chodzi o konkretne części egzaminu, najsłabiej wypadło stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych z arkusza I. Poziom wykonania czterech z pięciu zadań nie przekroczył nawet 0,50. Najlepiej uczniowie poradzili sobie ze słuchaniem. Tam wyniki mocno przekraczają połowę progu.

W ogólnej opinii uczniów wyniki są zadowalające. – Dzisiaj na hiszpański decydują się osoby pewne swojej wiedzy. Nie jest to tak popularny język jak angielski, dlatego bez podstaw nie da się czegoś wykombinować. Wyniki to odzwierciedlenie naszej pracy, w przypadku tych słabych, pretensje możemy mieć jedynie do siebie – ocenia Iwona z Warszawy.

źródło: cke.edu.pl

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook