Studia za granicą (Fot.freedigitalphotos.net)

Polskie studia gorsze od zagranicznych?

Przed dylematem odnośnie studiów staje większość maturzystów. Uczelnie w Polsce kuszą ciekawymi kierunkami, jednak perspektywa zagranicznego prestiżu i jakości nauczania znajduje coraz więcej zwolenników.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Początki są trudne. Niezależnie od uczelni i miejsca, które się wybierze. Każdy młody człowiek boi się tego, co go czeka w szkole i jak poradzi sobie w dorosłym życiu. Stres można opanować stawiając czoła wyzwaniom. Studia to dla Was szansa na przyszłą karierę zawodową. Zagraniczny wyjazd to na pewno szansa nie tylko na papier, ale także na szlifowanie języka i poznawanie nowych zakątków.

Lepszy poziom?

Studia zagraniczne oferują wyższy poziom nauczania, ale nie zawsze dają praktykę. W Polsce o wiele łatwiej załapać się na jakiś bezpłatny staż i nie tracić przy tym studiów. Wyjazd to wielka niewiadoma. Nie jesteście w stanie ocenić, jak potoczy się Wasze życie w nowym miejscu. Jedno jest pewne, uczyć na pewno lepiej jest się w innym kraju, jednak z pracą sprawa nie jest już taka oczywista.

Co z pracą?

Wielu studentów decyduje się na studia zagraniczne tylko po to, aby z prestiżowym tytułem wrócić do rodzimego kraju. To ciekawa alternatywa, która pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Wysokie kwalifikacje zdobyte na dobrej zagranicznej uczelni korzystnie wpłyną na ocenę pracodawców w Polsce. Jako, że uczelnie w Anglii, czy też Ameryce, posiadają profesjonalną kadrę zawodową, warto korzystać z ich wiedzy. Nauczycie się zapewne więcej, ale jednak to w kraju łatwiej będzie Wam rozwijać swoje ambicje zawodowe.

 

Źródło: natablicy.pl
K. Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook