Chemik (Fot.freedigitalphotos.net)

Poradnik przyszłego chemika

Chemia to kierunek dla naprawdę ambitnych. Praca z substancjami i wzorami musi sprawiać przyjemność. Niektóre mieszanki są niebezpieczne, dlatego oprócz wiedzy, wymagana jest ostrożność.

 

Dynamiczny rozwój

Dziedzina, jaką jest chemia, rozwija się bardzo szybko. Specjaliści pracujący w laboratoriach i zakładach za swoją pracę otrzymają naprawdę solidne zarobki. Dzisiaj większość badań to eksperymenty, mające na celu wnosić coś nowego do nauki.

 

Czy pasujesz na chemika?

Zawód chemika to wyzwanie. Aby spełniać się w tej roli potrzeba wielu cech. Dobry specjalista musi mieć zdolności manualne (przydatne przy badaniach), dobrą pamięć oraz zdrowie. Bez tego ostatniego ciężko będzie współpracować ze szkodliwymi substancjami.

 

Jaka chemia?

Wybierając chemię, trzeba się liczyć z szeregiem dostępnych specjalizacji. Tak ogromny wybór daje nadzieję na dobrą pracę. Przy rozwijającym się rynku badawczym, potrzebni są ludzie od każdego elementu związanego z tą dziedziną. Same studia przygotowują młodych ludzi do pracy w każdym miejscu, niezależnie, czy będzie to laboratorium, czy też wojsko.

 

Chemicy są w modzie

Bycie chemikiem opłaca się. Mając wykształcenie, pracę można dostać wszędzie. Pocieszający jest fakt, że z każdym rokiem specjaliści są coraz bardziej doceniani w kraju i na świecie. To wiąże się z tym, iż zarobki będą wzrastać.

 

Źródło: uczelnie.info.pl
Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

 1. Ula56 pisze: 2014/07/01 o 13:11

  wyzwania? Może trochę i tak. Zgadzam się z tymi zdolnościami manualnymi, są mega przydatne

  (odpowiedz)
 2. Adam pisze: 2015/01/24 o 15:23

  Nie każdy może zostać dobrym chemikiem. Liczą się pasja i umiejętności. Wykształcenie chemiczne wpływa na osobowość – jest się ekspertem w wielu dziedzinach życia. Chemia to nie tylko związki chemiczne … Niestety gorzej jest z pracą. W naszym kraju nie ma dobrze rozwiniętego przemysłu chemicznego, ani nie prowadzi się poważnych badań.

  (odpowiedz)
 3. Martyna pisze: 2018/05/08 o 19:18

  Chemia może być pasjonująca

  (odpowiedz)
 4. Martyna pisze: 2018/05/08 o 19:19

  Chemia może być pasjonująca

  (odpowiedz)
 5. Michal pisze: 2018/07/19 o 15:12

  Kocham chemie!

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook