Praca w mediach (Fot.freedigitalphotos.net)

Praca w mediach ? jakie trudności na Was czekają?

Świat mediów rozwinął się tak szybko, że sztab ludzi pracuje nad tym, aby działał on poprawnie. Niestety, zatrudnienie w telewizji, czy też prasie, to narażenie na ciągły stres i mnóstwo pracy.

 

Nerwy ze stali

Tworzenie gazety, audycji, czy też programu telewizyjnego to ciężki kawałek chleba. Narzucone tempo, presja i ciągłe trudności ? to wszystko wpływa na psychikę każdego pracownika. Trzeba włączyć pozytywne myślenie i nie denerwować się. Wtedy jest się w stanie czerpać przyjemność z tego, co się robi.

 

Pokora

Nie od razu zyskuje się mocną pozycję i wysokie stanowisko. Często większość osób pracujących w mediach to pionki, które odpowiadają za wszelkie szczegóły. Prymat wiedzie gwiazda, która poprowadzi program lub napisze dobry tekst. Aby praca nie stała się obsesją, potrzeba dużego spokoju i pokory. Świat kamer, czy też mikrofonów, wciąga. Równowaga i zdrowe podejście pozwolą uniknąć problemów.

 

Praca na najwyższych obrotach

Świat mediów rządzi się własnymi prawami. Wszystko, co się w nim dzieje, musi być dopięte na ostatni guzik. Wprowadzanie w życie nowości lub realizacja ważnych projektów wymaga włożenia w pracę wszystkich sił. Bywa, że od pracownika wymaga się zostania po godzinach. To niestety jeden z negatywnych aspektów zatrudnienia w tej branży. Czas jest wyznacznikiem pracy. Czasem trzeba wyrobić 200 proc. normy, aby wszystko było gotowe w określonym terminie.

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl
K. Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook