Geografia (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2008 – geografia podstawowa – wyniki matury

Geografię na poziomie podstawowym wybrało blisko 80 proc. uczniów. Zdawalność egzaminu z danego przedmiotu określa procent osób, które uzyskały co najmniej 30 proc. punktów na wybranym poziomie.  W przypadku geografii wyniosła ona ogólnie 90 proc.  Najlepiej poradzili sobie uczniowie liceów ogólnokształcących.  Egzamin zaliczyło tam 94 proc. Na drugim miejscu znaleźli się absolwenci techników z wynikiem 90 proc. Zdawalność w innych szkołach prezentowała się następująco: licea profilowane – 86 proc., licea uzupełniające – 77 proc. oraz technika uzupełniające – 71 proc.

Zestawienie wysokiej zdawalności egzaminu z wynikami średnimi pokazuje, że teoretycznie łatwo zdać egzamin maturalny, ale znacznie ciężej jest uzyskać wysoki wynik. Średni rezultat na maturze podstawowej z geografii to 46 proc. Najwyżej znów znaleźli się uczniowie liceów ogólnokształcących. Tam średni wynik wyniósł 51 proc. Tuż za nimi uplasowali się zdający z techników z wynikiem 45 proc. Inne szkoły wypadły następująco: licea profilowane – 42 proc., licea uzupełniające – 39 proc. oraz technika uzupełniające -35 proc.

W ogólnej opinii matura wypadła nieźle. – Wiadomo, że zawsze znajdą się osoby, które zaniżają średnie i statystyki. Osobiście udało mi się przekroczyć połowę punktacji, co dało większe szanse w dalszych rekrutacjach. Uważam, że jeśli człowiek jest dobrze przygotowany do egzaminu, to powinien uzyskać zadowalający wynik – stwierdza Paweł z Warszawy.


Źródło: cke.edu.pl
Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook