Platforma e-matura (Fot.freedigitalphotos.net)

Przygotowanie do matury z pomocą platformy internetowej e-matura

Województwo śląskie idzie z duchem czasu. Uczniowie techników mogą przygotować się do matury właśnie za pomocą platformy e- matura. Maturzyści mają dostęp do tekstów, ćwiczeń i lekcji, jak również mogą porozmawiać z e- nauczycielem.

Platforma e-matura jest częścią projektu systemowego „Mam pracę- mam zawód w regionie” realizowanego w województwie śląskim. Projekt ma zachęcić uczniów techników do zdawania matury. „W 2008 roku naukę w pierwszej klasie technikum rozpoczęło ponad 20 tys. uczniów, po czterech latach do matury przystąpiło ok. 9 tys. Stąd potrzeba działania; chcemy zachęcić ich do zdawania matury” – powiedział wicekurator oświaty Dariusz Wilczak.

Projekt ma za zadnie przygotować uczniów do matury zarówno  z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych.  Na stronie internetowej https://ematura.eduportal.pl/ maturzyści znajdą nie tylko wspomniane już wcześniej teksty i ćwiczenia, ale także dostęp do e-nauczyciela. Są to eksperci z wybranych przedmiotów, którym można zadawać pytaniem skonsultować zadanie z którym ma się problem, lub prosić o pomoc w rozwiązaniu zadań.

Materiały dydaktyczne i egzaminacyjne znajdujące się na platformie zostały przygotowane przez ekspertów przedmiotowych i egzaminatorów maturalnych. Z tych zasobów mogą korzystać także uczniowie szkół zawodowych.

12 grudnia uczniowie z 17 techników wzięli udział w próbnej maturze zorganizowanej z wykorzystaniem platformy internetowej.

Źródło:dziennikzachodni.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

 1. Łucja pisze: 2013/01/16 o 19:51

  Śląsk górą, brawo!!

  (odpowiedz)
  • Magda pisze: 2013/01/17 o 21:18

   kontakt z ekspertem i możliwość zadawania pytań to dobry pomysł-idziemy w końcu z duchem czasów

 2. Hubert pisze: 2013/02/05 o 22:22

  mamy w końcu XXI wiek!!

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook