Politechnika Łódzka (Fot.Polimerek, wikipedia.pl)

Własny biznes – w Łodzi to możliwe

Interdyscyplinarne Szkoły Innowacji to nowy program stworzony przez Politechnikę Łódzką przy współpracy z Technoparkiem. Czterdzieści osób weźmie udział w pierwszej edycji tego programu, a na czym on polega, zobaczcie sami.

Mówiąc najogólniej program będzie wspierał przedsiębiorczość akademicką i kreował pomysły na biznes. Udział mogą wziąć nie tylko studenci czy doktoranci łódzkiej uczelni, ale wszyscy łodzianie.

Prorektor ds. innowacji PŁ prof. Piotr Kula podkreśla, że: program ma stworzyć ramy organizacyjne i prawne, aby zachęcić środowisko naukowe do próby tworzenia i rozwijania nowych przedsiębiorstw na bazie innowacyjnych pomysłów i technologii, pomóc im ten biznes zakładać i stworzyć warunki, aby mieli jak największe szanse przetrwania na rynku.

Kandydaci będą musieli zmierzyć się w trzech etapach. Po zakończeniu rekrutacji uczestnicy przejdą szkolenia, warsztaty i indywidualne konsultacje ze specjalistami. W kolejnym etapie zostaną wyłonione interdyscyplinarne zespoły składające się m.in. z inżynierów, medyków, marketingowców i prawników, których zadaniem będzie opracowanie pomysłu na biznes i założenie spółki typu spin-off. Udziałowcem w spółkach będzie Centrum Transferu Technologii PŁ.

Spółki otrzymają wsparcie uczelni, jak również będą mogły rozpocząć działalność w nowoczesnym centrum wdrożeniowym BioNanoPark w Technoparku, gdzie powstanie specjalna ?Strefa Politechniki Łódzkiej?.

Program ruszy już w październiku i jak zostało wspomniane wcześniej, w pierwszej edycji zostanie zakwalifikowanych 40 osób. Udział będą mogli wziąć studenci i doktoranci trzech głównych uczelni publicznych ? Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego, jak również chętni z innych szkół. Kandydaci będą musieli przejść rozmowę kwalifikacyjną oraz wypełnić specjalny formularz.

Współtwórca programu dr Bartosz Sakowicz z PŁ podkreśla, że kandydaci wcale nie muszą mieć już gotowych pomysłów na biznes. – Zbieramy ludzi, którzy są po prostu dobrzy, widać, że mają potencjał, mają ochotę zaistnieć na rynku komercyjnym i dopiero chcemy ich nauczyć jak się te pomysły tworzy. Będziemy starali się uczyć kreatywności, bo celem tej szkoły jest kreacja pomysłów – podkreślił.

 

Źródło: wiadomości.onet.pl
J.Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook