Studia na dwóch kierunkach (Fot.freedigitalphotos.net)

Studia równoległe – cóż to takiego?

Być może są wśród Was osoby, które nie mogą zdecydować się nad wyborem kierunku studiów. A co powiecie na pomysł studiowania dwóch kierunków na raz? Szaleństwo? Niekoniecznie?

Przede wszystkim na początku trzeba przeanalizować korzyści płynące z podjęcia takiej decyzji. Otóż nie da się ukryć, że na chwilę obecną rynek pracy w Polsce jest bardzo wymagający wobec kandydatów ? zwłaszcza młodych osób po studiach.

Otóż osoby gruntownie i specjalistycznie wykształcone mają o wiele większe możliwości wyróżnienia się w tłumie. Taką możliwość daje właśnie studiowanie na dwóch kierunkach. Przykładowo studiowanie budownictwa i zarządzania tworzy z nas wybitnego specjalistę w branży deweloperskiej.

Niemała jest także satysfakcja, że dzięki studiom równoległym poszerzacie nie tylko swoją wiedzę, ale także horyzonty i pasje.

Z pewnością obawiacie się czy będziecie w stanie pogodzić czasowo studiowanie dwóch kierunków. Ależ oczywiście. Spokojnie można ustawić sobie zajęcia tak, aby nie nachodziły na siebie i można było łatwo dojechać z jednej uczelni na drugą? Przecież każda uczelnia jest otwarta na ambitnych studentów i pozwala na przesuwanie zajęć według potrzeb studentów. Tak naprawdę wystarczy porozmawiać z wykładowcami o innych terminach ich zajęć, wyjaśnić swoją sytuację, a w razie potrzeby złożyć podanie w tej kwestii do dziekanatu. Dodatkowo pamiętajcie, że od II roku w systemie USOS sami możecie ustalać własny grafik zajęć.

A jak wygląda sprawa rekrutacji? Otóż możecie zwyczajnie złożyć podania na dwa kierunki lub zorientować się czy Wasz wydział nie daje Wam możliwości podjęcia studiów równoległych na mocy porozumień zawartych z innymi wydziałami czy uczelniami.

Zastanówcie się nad tym.

 

Źródło: uczelnie.info.pl
J. Jankowska

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook