Top 500 Innovators (Fot.freedigitalphotos.net)

Laureaci Top 500 Innovators wyruszają na staż do prestiżowych uczelni

80 laureatów III edycji Top 500 Innovators wyrusza w październiku na dwumiesięczny staż do jednych z najlepszych uczelni na świecie – Stanford University i University of California w Berkeley w USA.

„Program Top 500 jest dowodem na to, że konsekwentnie inwestujemy w polską naukę i ludzi, którzy chcą ją zmieniać” – mówiła prof. Orłowska. Zeszłoroczna laureatka programu dr Małgorzata Kęsik-Brodacka powiedziała, że absolwenci programu działają w Polsko-Amerykańskim Hubie Innowacyjności i współpracują z ośrodkami w Dolinie Krzemowej. Program Hub Innovation uruchomiono w Palo Alto, sercu Doliny Krzemowej. Jego celem stanie się akceleratorem dla młodych polskich firm w zdobywaniu światowych rynków.

40 młodych naukowców rozpocznie zajęcia w Center for Executive Education w University of California w Berkeley 7 października. Dwa tygodnie później w Stanford University staże rozpocznie druga, również 40-osobowa grupa laureatów.

O miejsce w trzeciej edycji rządowego programu konkurowało 495 kandydatów. W konkursie wyłoniono 160 finalistów, a 80 z nich odbyło już staże w Stanford University i University of California w Berkeley wiosną 2013 r.

Top 500 Innovators to największy rządowy program wspierania innowacyjności w nauce; jego budżet sięga 35 mln zł. Do końca 2015 r. planowany jest wyjazd w sumie 500 polskich naukowców i pracowników centrów transferu technologii na staże i szkolenia zagraniczne do ośrodków naukowych i badawczych z czołówki rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities).

 

Źródło: wyborcza.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook