Certyfikaty międzynarodowe (Fot.freedigitalphotos.net)

Twój międzynarodowy certyfikat

Młodzi ludzie dbając o swoje wykształcenie coraz częściej nie tylko zdają maturę i dostają się na studia, ale także sięgają po międzynarodowy certyfikat z języka obcego. Zobaczcie, które języki cieszą się szczególną popularnością.

Język norweski

Od kilka lat można zauważyć wzrost zainteresowania językiem norweskim. Szczególnie poziomami: „Norskpr?ve 2” (odpowiadający poziomowi A2), „Norskpr?ve 3” (poziom B1) i tzw. Bergentest (Test i norsk ? h?yere niv?). Egzaminy składają się ze skriftlig (część pisemna) i muntlig (część ustna). Warto wiedzieć, że egzaminy są niezbędne dla osób, które planują wyjechać do Norwegii, by rozpocząć studia lub znaleźć pracę.

Język angielski

Jednym z języków, którego znajomość jest wymagana na rynku pracy, to właśnie angielski. Wśród licznych egzaminów dużą popularnością cieszą się przede wszystkim dwa z nich: TOEIC? i TOEFL?. Pierwszy z nich jest uznawany przez ponad 10 000 instytucji w 120 państwach.  Ogromna ilość firm europejskich stosuje właśnie ten egzamin podczas rozmów kwalifikacyjnych. Drugi egzamin jest natomiast prestiżowym certyfikatem znajomości języka angielskiego w środowisku akademickim. Honoruje go około 800 uczelni na całym świecie. Każdego roku przystępuje do niego blisko milion studentów.

Język niemiecki

Rozmawiając o języku niemieckim warto wspomnieć o egzaminie WiDaF (Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft), który został stworzony przez Niemiecko-Francuską Izbę Handlową. Właśnie ten egzamin bardzo często wykorzystywany jest przez firmy do selekcji pracowników. Nie określa się poziomu języka, ponieważ po napisaniu tego egzaminu, to ilość punktów wyznacza poziom.

Język francuski

Egzaminem certyfikującym znajomość języka francuskiego jest TFI? (Test de français international?). Można podejść do egzaminu od poziom A1 do poziomu zaawansowanego C1. Instytucje akademickie wykorzystują TFI? jako równoważnik zaliczenia lektoratu. Natomiast inne organizacje wykorzystują test podczas rekrutacji czy do określenia kompetencji potrzebnych do awansu.

Jeżeli Wasza znajomość języków obcych jest dość dobra, to jak najbardziej warto poprzeć ją odpowiednim certyfikatem.

 

Źródło: bialystokonline.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook