Uniwersytet Łódzki (Fot.Zorro2212, Wikipedia.pl)

Uniwersytet Łódzki rozpoczyna współpracę z chińską uczelnią

Coraz więcej szkół wyższych rozpoczyna współprace z uczelniami zagranicznymi. Jednym z nich jest Uniwersytet Łódzki, który rozpoczyna współpracę z prestiżową chińską uczelnią Zhengzhou University.

Zawarta umowa pozwala studentom zdobyć dyplom obu uczelni na kierunku Economic w języku angielskim. Umowę o współpracy akademickiej podpisano w chińskiej metropolii. Zhengzhou, w prowincji Henan. Program „2+2” realizowany w ramach umowy uzyskał poparcie ministerstw szkolnictwa wyższego Polski i Chin.

Studenci tego kierunku, pierwsze dwa lata spędzą w Chinach w Zhengzhou Univeristy, a następne dwa lata już w Polsce, na Uniwersytecie Łódzkim. Program przewiduje także wymianę wykładowców i możliwość kontynuacji nauki na UŁ po ukończeniu studiów I-go stopnia.

Uniwersytet Łódzki współpracuje już z kilkoma chińskimi uczelniami. Są to np. Uniwersytet Medyczny w Pekinie, Tianjin University of Technology, Uniwersytet Języków Obcych w Pekinie. Aktualnie na Uniwersytecie Łódzkim kształci się 45 chińskich studentów. Przede wszystkim na wydziałach: Ekonomiczno-Socjologicznym i Zarządzania.

 

Źródło: pap.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook