Milion złotych za studenckie staże (Fot.freedigitalphotos.net)

Milion złotych za studenckie staże

Uczelnie, które stworzą program staży studenckich obejmujących przynajmniej 30% studentów danego rocznika na wybranym kierunku otrzymają w sumie 50 mln złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Na pierwszym miejscu pod uwagę będą brane uczelnie, które organizują staże dla kierunków matematycznych, ścisłych i technicznych oraz dla studentów zajmujących się odnawialnymi źródłami energii, zarządzaniem środowiskowym w przedsiębiorstwach i technologiami przyjaznymi dla środowiska.

Staże powinny być zorganizowane na co najmniej 3-miesięczny okres, zaś uczelnie, które zorganizują takie staże mogą liczyć na wsparcie finansowe od 3 do 7 milionów złotych ( w zależności od liczby studentów uczących się na danej uczelni).

– Bardzo liczę na to, że w pierwszej edycji konkursu uda się zapewnić profesjonalne, dobrze przygotowujące do pracy zawodowej staże dla około 10 tysięcy studentów z całej Polski. Pierwsi studenci rozpoczną je z początkiem 2014 r. – mówiła minister nauki Barbara Kudrycka. Dodała, że liczy na to, iż staże organizowane w ramach uczelnianych programów będą odpłatne. – Mile widziane jest także zaangażowanie finansowe pracodawców, którzy współpracując z uczelnią, zyskują szansę na dobre, elastyczne przygotowanie potrzebnych im pracowników – podkreślała.

 

Źródło: wprost.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook