Akademia Małego Naukowca (Fot.freedigitalphotos.net)

Ruszyła Akademia Małego Naukowca

Podczas pierwszych wykładów udział wzięło aż325 małych studentów. Najmłodsi odbyli podróż w głąb ludzkiego umysłu i dowiedzieli się jak działa mózg.

WSZiA junior to nowy projekt uczelni, który jest skierowany do opolskich przedszkolaków. Rekrutacja zakończyła się we wrześniu, natomiast niedawno odbyły się pierwsze zajęcia.

– Akademia Małego Naukowca cieszy się dużym zainteresowaniem wśród opolskich przedszkoli. Do projektu zgłosiło się dziesięć placówek i obecnie nie mamy już wolnych miejsc, ale wiem na pewno, że będziemy planować kolejne bezpłatne edycje – mówi dr Sławomir Śliwa, dziekan Wydziału Pedagogicznego.

Podczas pierwszego wykładu, najmłodsi dowiedzieli się między innymi tego, czym są szare komórki i jak ćwiczyć pamięć. – Pomimo tego, że temat był trudny, udało się zrealizować założone cele, a najmłodsi z uwagą słuchali ciekawostek dotyczących działania mózgu – wyjaśnia Łukasz Fiebich z WSZiA, pomysłodawca i koordynator projektu.

Niezwykle emocjonującym momentem było wręczenie legitymacji małym studentom. – To dokument, który upoważnia do określania się mianem małego naukowca, ale niesie też za sobą odpowiedzialność i pewne zobowiązania – mówił podczas spotkania Łukasz Fiebich.

Program zajęć jest naprawdę ciekawy, a oprócz wykładów na maluchów czekają również zajęcia ruchowe w centrum rekreacji Fitlife, gdzie będą między innymi zajęcia z tańca i aerobiku.

A jak na projekt zareagowali najmłodsi. No cóż, są zachwyceni. Już sama wizyta na uczelni wyższej to niecodzienne przeżycie :)

 

Źródło: nto.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook