Przygotowanie do matury (Fot.freedigitalphotos.net)

Przygotowanie do matury z Uniwersytetem Śląskim

Na pomoc w przygotowaniach do matury 2014 ruszył Uniwersytet Śląski. Egzamin coraz bliżej, dlatego też może warto skorzystać?

Uczelnia proponuje trzy rodzaje spotkań:

  • Zimowe powtórki maturalne, na których uczniowie dowiedzą się, jak unikać najczęstszych błędów w pracach maturalnych.
  • Weekendowe warsztaty oparte na najnowocześniejszych metodach nauczania.
  • Nocne powtórki maturalne, które będą kończyć się o 1 w nocy.

Podczas przygotowań zostanie zaprezentowana metoda odwróconej klasy. „Z pomocą facebooka będziemy przesyłać uczniom atrakcyjny, przygotowany w krótkiej formie materiał multimedialny. Uczniowie zapoznają się z zagadnieniami jeszcze przed warsztatami, a udział w nich będzie okazją do rozwinięcia i poszerzenia wiedzy. Będzie im o tyle łatwiej, że będą mieli już pewien kontekst i łatwiej im będzie zadawać pytania oraz pracować. To naprawdę się sprawdza” – powiedziała koordynatorka zajęć Dominika Hofman.

Podczas spotkań będą poruszane najtrudniejsze zagadnienia. I nie będzie to tylko sama teoria, ale również połączenie zabawy z nauką, czyli gry, zabawy oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

„Podczas zajęć wykorzystamy inną interesującą metodę edukacyjną, czyli gamifikację, która polega wprowadzaniu mechanizmów gier w proces nauczania” – poinformowała koordynatorka.

Na zajęciach pojawią się m.in. scrabble, uczniowie zagrają również w grę znaną z filmu Quentina Tarantino pt. „Bękarty wojny”.

„Użyjemy gier, żeby wzmocnić kreatywne myślenie, zaktywizować uczniów oraz pobudzić ich do myślenia. Do tego służą również zagadki logiczne, które każdy będzie rozwiązywał w przerwach między zajęciami” – dodała Hofman.

Pierwsze zajęcia już za nami. Zapisy odbywają się na stronie http://maturzysta.us.edu.pl/.

Ubiegłoroczne nocne powtórki maturalne przyciągnęły ok. 3 tys. osób.

 

Źródło: naszemiasto.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook