Geografia 2013 poziom podstawowy (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2013 ? geografia podstawowa ? odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z geografii na poziomie podstawowym w roku 2013 zawierał 31 zadań, a maturzyści walczyli o zdobycie 50 punktów. Do arkusza była dołączona barwna mapa szczegółowa fragmentu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz inne materiały źródłowe.

Za zdecydowaną większość zadań, bo aż 19, uczniowie mogli zdobyć po 2 punkty, natomiast rozwiązanie każdego z pozostałych 12 umożliwiało zdobycie 1 punktu. Nie było zadań, za które można było otrzymać więcej niż 2 punkty.

Dość łatwe okazało się zadanie 6., polegające na uzupełnieniu zdań poprzez wpisaniu właściwych określeń spośród tych podanych w nawiasach. W zadaniu 10., w którym, posiłkując się mapą, należało podać trzy walory turystyczne jeziora Nidzkiego.

Najtrudniejszym zadaniem dla maturzystów okazało się zadanie 17., w którym maturzyści mieli podporządkować wybranym obszarom świata rocznych sum opadów atmosferycznych i czynników, które mają wpływ na ich wielkość. Problemy sprawiło także wykonanie obliczeń geograficzno-astronomicznych w zadaniu 4., znajomość typów lodowców (11.), zmian struktury zatrudnienia  w Polsce (21.) i mapy politycznej Europy (31.).

Maturzyści wypowiadali się niepozytywnie na temat samego egzaminu. W Internecie wylewali sporo swoich żalów dotyczących wysokiego poziomu trudności.

 

Źródło: cke.edu.pl
Marta Kozownicka

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook