Matura międzynarodowa (Fot.freedigitalphotos.net)

Klasy z maturą międzynarodową

Na portalu studiowac.pl, pisaliśmy już o samej specyfice Matury Międzynarodowej. Teraz chciałabym poruszyć dość istotny problem, czyli rekrutacja do szkoły z IB.

Klasy z matura międzynarodową zawierają dwuletni program, który zwykle zaczyna się w drugiej klasie. Okazuje się, że wszystko zależy od szkoły, bo to ona decyduje w jaki sposób przeprowadza się nabór do klas. Zwykle jest to test językowy.

W pierwszej klasie odbywa się tzw. kurs PrIB, czyli ?przedsmak? tego, czego uczniowie mogą spodziewać się na właściwym kursie. Zorganizowany jest oczywiście dla uczniów, którzy maja zamiar podjąć naukę w klasach z międzynarodowa maturą. Nauka w tym systemie jest bezpłatna, jedynie należy zapłacić za sam egzamin, który kosztuje ok. 3500zł.

IB prowadzi 34 szkoły, w tym 15 państwowych.

Matura międzynarodowa, podobnie, jak matura ?zwykła? odbywa się na początku maja. Wszelkie materiały przygotowywane są w Anglii. Skończone prace są wysyłane pocztą do egzaminatorów na całym świecie.

Uczeń z pozytywnie zdaną maturą międzynarodową ma szanse studiować na całym świecie, w najbardziej prestiżowych uczelniach. Należy jednak uważać na uczelnie w Polsce, które mają inny system rekrutacyjny i niekiedy bardziej opłacalne jest zdanie ?normalnej? matury na poziomie rozszerzonym.

 

Źródło: perspektywy.pl
Inez Brodowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook