FizMat na YouTube (Fot.freedigitalphotos.net)

Kursy maturalne na YouTube

Dzisiaj Internet jest najważniejszym źródłem informacji. W sieci możemy znaleźć dosłownie wszystko. Od najważniejszych wiadomości dnia do przepisu kulinarnego. Oczywiste jest to, że licealiści często korzystają z tego źródła, chociażby po to, aby razem z Internetem przygotować się do matury.

YouTube

To serwis internetowy, dzięki któremu możliwe jest bezpłatne umieszczanie oraz oglądanie filmów, teledysków i dzieł amatorskich. Według Google, na YouTube umieszczanych jest ponad 85 tysięcy filmów dziennie.

Okazało się, że YouTube jest również przydatny maturzystom. Mogą oni znaleźć masę edukacyjnych filmów, dzięki którym łatwiej im będzie uczyć się do matury.

Nauka przez komputer (Fot.freedigitalphotos.net)

Internetowe kursy

Wystarczy w ?wyszukiwarce? na YouTube wpisać ?Kursy maturalne?, a dalej przedmiot który nas interesuje oraz dział. Wyświetli się kilkadziesiąt filmików z wybraną tematyką. Chyba najbardziej popularna jest matematyka. Co daje nam do zrozumienia, że właśnie z tym przedmiotem uczniowie mają największy problem.

Zamieszone pod filmikiem opinie uczniów są zadowalające. Większość uważa, że problem, z którym nie mogli się uporać, został w prostu sposób wytłumaczony.

Jedynym minusem takowych kursów jest samodyscyplina. To uczeń decyduje, kiedy usiądzie do nauki i na jak długo.

 

Źródło: youtube.com
Inez Brodowska

 

 

.

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook