Renesans jest trzecią z kolei epoką występującą w literaturze. Jak każdy okres czasu, tak i renesans posiada charakterystyczne gatunki literackie i utwory. W tym artykule pomożemy Ci je poznać. Renesansowa literatura … czytaj dalej »
Epoką następującą po baroku jest oświecenie. W tym artykule poznasz cechy charakterystyczne tej epoki, najważniejszych twórców i ich dzieła, abyś na egzaminie maturalnym z języka polskiego z łatwością rozpoznał oświecenie.… czytaj dalej »
Epoką, która nastała po oświeceniu jest romantyzm. Z pewnością wiesz już, że każdy okres czasu w polskiej literaturze rządzi się niejako swoimi prawami. W tym artykule poznasz cechy charakterystyczne dla… czytaj dalej »
Doszedłeś już prawie do końca powtórki z literackich epok. Zdajemy sobie sprawę, że droga wcale nie była łatwa. Dlatego możesz być z siebie dumny! Przed Tobą ostatnia prosta, czyli literatura… czytaj dalej »
Dwudziestolecie międzywojenne jest epoką, która trwa po zakończeniu Młodej Polski i jest niezwykle ciężka dla naszej ojczyzny. Pozostaje ważnym okresem w historii, a wiedza na jej temat na pewno przyda… czytaj dalej »
Epoką literacką, która występuje po renesansie jest barok. Wiedza o utworach i twórcach z tego okresu pozwoli Ci na swobodne poruszanie się w gąszczu dzieł i charakterystycznych twórców oraz ułatwi… czytaj dalej »
Epoką literacką następującą po antyku jest średniowiecze. Każdy etap w dziejach charakteryzuje się odmiennymi poglądami, wyznawanymi zasadami i tematyką dzieł, które obowiązują na maturze z języka polskiego. W tym artykule… czytaj dalej »
Epoką występującą po romantyzmie jest pozytywizm. Tak jak w poprzednich artykułach, tak i w tym przedstawiamy charakterystyczne elementy literackie tej epoki. Literatura pozytywistyczna Utworami, które powstały w trakcie trwania epoki pozytywizmu… czytaj dalej »
Młoda Polska jest epoką, która następuje zaraz po pozytywizmie. Warto, abyś znał zagadnienia z nią związane. Wiedza o epokach literackich jest podstawą egzaminu dojrzałości, a umiejętne rozpoznanie dzieł z okresu… czytaj dalej »
Czas, o którym uczysz się na języku polskim został podzielony na epoki literackie. Zrobiono to, aby ułatwić przyporządkowanie dzieła, twórcy czy prądu myślowego do określonego przedziału czasowego. Na maturze … czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jaki masz typ inteligencji?
Jak nie należy wybierać kierunku studiów?
Jakie kierunki najbardziej "opłaca się" studiować?
Powołanie teologiczne - czy dzisiaj można szerzyć wiarę na studiach?
Kierunek: Technologia biomedyczna / Inżynieria biomedyczna
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Spędź rok szkolny w USA!
Ucz się i pracuj w Australii
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Jak odpoczywać żeby rzeczywiście odpocząć?
Prokrastynacja - czyli jak radzić sobie z chorobliwym odwlekaniem?
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik