Podejście do matury z chemii nie było obowiązkowe. Mimo wszystko podeszły do niej aż 25 702 osoby. Z egzaminu zwolniono 67 uczniów – laureatów i finalistów Olimpiady Chemicznej. Do matury przystąpiło o prawie 12 tysięcy… czytaj dalej »
Egzamin maturalny z chemii w 2019 roku składał się z 40 pytań. Do ich wykonania maturzystom dano aż 3 godziny czasu. Mogli oni uzyskać aż do 60 punktów. Arkusz maturalny zawierał 40 poleceń… czytaj dalej »
Arkusz egzaminacyjny matury z chemii składał się z 40 pytań. Wykonanie ich mogło zagwarantować maturzystom uzyskanie maksymalnie 60 punktów. Na to mieli oni aż 180 minut. Do poprawnego udzielenia odpowiedzi było dozwolone (a… czytaj dalej »
Od 2015 mamy pewne zmiany dotyczące egzaminu dojrzałości. Tutaj dowiedz się, jak obecnie wygląda arkusz maturalny i jak przebiega egzamin z chemii, zapraszamy do lektury! Egzamin ma formę pisemną. Maksymalna ilość punktów… czytaj dalej »
Do matury rozszerzonej z chemii podeszło 27 313 uczniów, czyli około 10% wszystkich piszących w tym roku egzaminy. Chemia rozszerzona była trzecim najczęściej wybieranym przez maturzystów przedmiotem dodatkowym. Zdecydowaną większość, bo ponad… czytaj dalej »
Matura z chemii na poziomie rozszerzonym składała się z 41 zadań otwartych i zamkniętych, na których wykonanie abiturienci mieli 180 minut. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60. Arkusz sprawdzał umiejętności… czytaj dalej »
Matura z chemii trwała 180 minut. W tym czasie uczniowie musieli wykonać 41 zadań (niektóre składały się z kilku poleceń). Maksymalnie można było uzyskać 60 punktów. Pierwsze cztery zadania dotyczyły bromu,… czytaj dalej »
W roku 2014 jako egzamin dodatkowy 21 578 maturzystów wybrało egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym. Spośród nich 21 211 stanowili absolwenci liceów ogólnokształcących, zaś 349 uczniowie techników. Zaledwie 17 zdających… czytaj dalej »
Do egzaminu z chemii na poziomie podstawowym w roku 2014 przystąpiło 8 465 maturzystów. Spośród nich 6 895 stanowili absolwenci liceów ogólnokształcących zaś 1 448 techników. Tylko 110 ukończyło licea profilowane. Egzamin… czytaj dalej »
Maturzyści, którzy w roku 2014 zdecydowali się na wybór egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym musieli w ciągu 120 minut sprostać 39. zadaniom. Najtrudniejsza okazała się pierwsza część zadania trzeciego. Od… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Zanim wybierzesz studia – kilka ważnych pytań
Studia humanistyczne, ścisłe czy ekonomiczne?
Czy studia niestacjonarne to gorszy wybór?
Najbardziej przyszłościowe kierunki
Kierunek: Komunikacja promocyjna i kryzysowa
Nietypowe kierunki studiów w Polsce
Ucz się i pracuj w Australii
Spędź rok szkolny w USA!
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Fiszki do nauki języków obcych. Dlaczego warto po nie sięgnąć?
A co, jeśli nie zdam matury?
Nauka języka za darmo – czy to w ogóle jest możliwe?
Nowa matura - co się zmieniło?
Platformy e-learningowe, matura z języka polskiego
Powtórka materiału do matury