matura informatyka (freedigitalphotos.net)matura informatyka (freedigitalphotos.net)

Matura 2011 – informatyka rozszerzona – wyniki matury

Egzamin na poziomie rozszerzonym z informatyki w roku 2011 wypadł zdecydowanie lepiej niż ten na poziomie podstawowym; do matury przystąpiło 1327 absolwentów szkół średnich, tylko 11% z nich uzyskało poniżej 23% punktów.

Średnio uczniowie otrzymywali 55 punktów; w przedziale punktowym największa liczba (aż 20%) zdobyła od 49% do 62% punktów ? oznacza to, że większość uczniów uzyskiwała ponad połowę punktów. Pułapy staninowe ?powyżej średniej?, ?wysoki? i ?bardzo wysoki? osiągnęło w sumie 36% uczniów, a są to wyniki bardzo dobre ? od 63% do 96% punktów.

Najlepsze 4% maturzystów, czyli około 53 zdających, uzyskało znakomite wyniki od 97% do maksymalnej liczby punktów.

Arkusze dla poziomu rozszerzonego zastosowane na tegorocznym egzaminie okazały się umiarkowanie trudne dla absolwentów liceów uzupełniających  – 63%  i ogólnokształcących ? 60%. Maturzyści w technikach uzyskiwali średni wynik na poziomie 45%, a w liceach profilowanych ? 23%. Dla zdających z techników uzupełniających egzamin okazał się bardzo trudny ? średni uzyskany wynik to zaledwie 6%.

Do egzaminu maturalnego z informatyki na poziomie rozszerzonym przystąpiło w tym roku około 20% więcej maturzystów niż w roku 2010. Średni wynik egzaminu na tym poziomie był o około 10% wyższy niż w roku ubiegłym.

 

Źródło: cke.edu.pl
Marta Kozownicka

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook