kursy maturalne (Fot.freedigitalphotos.net)

Kursy maturalne – co, gdzie, jak

Kursy maturalne to dla młodych ludzi szansa na profesjonalne przygotowanie się do egzaminu i usystematyzowanie swojej wiedzy. Zajęcia najczęściej odbywają się w grupie, co mobilizuje maturzystów do wysiłku intelektualnego.

Kadra, która zajmuje się kursami, doskonale zna wymagania i standardy. Praca na zajęciach polega nie tylko na przerabianiu materiału, ale również jego utrwalaniu. Jeśli nie potraficie zmobilizować się do nauki w domu, warto pomyśleć o dodatkowych lekcjach.

Kursy działają nie tylko na zmysł słuchu, ale wytężają wyobraźnię i zmuszają do koncentracji. Wykładający starają się wprowadzać elementy wizualne, które pomogą uczniom zapamiętać daną partię materiału.

Zarówno uczelnie, jak i szkoły oferują młodym ludziom płatne kursy maturalne. Każdy zainteresowany może znaleźć taką ofertę, która w pełni sprosta jego wymaganiom
i potrzebom. Prezentujemy kilka wariantów przygotowania do egzaminu, który będzie Waszą przepustką na studia.
Kursy w Warszawie

Collegium Novum – placówka proponuje maturzystom ponad 100 godzin zajęć, podczas których poznają oni najważniejsze zagadnienia z danego przedmiotu. Zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym koszt takiego kursu przekracza 1000 złotych. W cenę wliczane są zajęcia z wykładowcą, testy internetowe, materiały z zajęć oraz arkusze
z poprzednich lat.

Nova – placówka oferuje kursy 60-godzinne. Za poziom podstawowy uczniowie muszą zapłacić 650 złotych, natomiast za rozszerzony 790. Zainteresowani sami dobierają godziny zajęć.

Pitagoras – tutaj maturzyści mogą sami wybrać długość kursu. Do wyboru są cztery opcje – na poziomie podstawowym 48 lub 75 godzin, na poziomie rozszerzonym 56 lub 100 godzin. Koszty  zajęć mieszczą się w przedziale 500-900 złotych.

Kursy we Wrocławiu

EduKoncept – placówka oferuje zajęcia indywidualne oraz grupowe. To uczestnik decyduje jaka forma nauczania będzie dla niego najlepsza. Cena godziny to ok. 15 złotych. Kursy mogą być 62-godzinne lub 124-godzinne.

ROE – ośrodek oferuje kursy maturalne na obu poziomach. 60 godzin to koszt 600 złotych.
W cenę wliczone są materiały uzupełniające.

Cosinus – szkoła oferuje zarówno kursy przedmiotowe, jak i językowe. 75 godzin z zakresu materiału przedmiotowego kosztuje 599 złotych. Ta sama cena obejmuje również 80 godzin zajęć z języka nowożytnego.

Kursy w Krakowie

Edukus – kursy dzielone są na bloki, które odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Zajęcia grupowe to koszt 190zł za miesiąc. Zainteresowani indywidualnym tokiem nauki będą musieli zapłacić 400zł za miesiąc.

Archeion – na kursy roczne trzeba się zapisać już we wrześniu. Na poziomie podstawowym za miesiąc zajęć uczniowie muszą zapłacić 173zł, natomiast na poziomie rozszerzonych o  7zł więcej.

Abiturient – całoroczny kurs maturalny obejmuje 28 dwugodzinnych spotkań. Koszt takiego przygotowania to 200zł miesięcznie.

 

Komentarze:

  1. asia2 pisze: 2012/05/23 o 08:09

    zdaję na wydział administracji na polibudzie w warszawie, chętnie zapisałabym się na jakiś kurs by uzupełnić braki z matematyki przed rozpoczęciem studiów, bo jestem noga, a z tego co widze to w programie matma sie przyda… poleciłby mi ktoś jakiś dobry kurs? Nie chodzi mi o kursy maturalne, bo to juz mam za soboa… z gory dzieki!!!

    (odpowiedz)
  2. Michał pisze: 2012/12/04 o 14:53

    Miałem okazję chodzić na taki kurs. Nie zapłaciłem kolosalnej kwoty, maturę na szczęście udało się zdać dość dobrze biorąc pod uwagę, że nigdy nie przykładałem się do nauki .

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook