kursy maturalne (Fot.freedigitalphotos.net)

Kursy maturalne ? co, gdzie, jak

Kursy maturalne to dla młodych ludzi szansa na profesjonalne przygotowanie się do egzaminu i usystematyzowanie swojej wiedzy. Zajęcia najczęściej odbywają się w grupie, co mobilizuje maturzystów do wysiłku intelektualnego.

Kadra, która zajmuje się kursami, doskonale zna wymagania i standardy. Praca na zajęciach polega nie tylko na przerabianiu materiału, ale również jego utrwalaniu. Jeśli nie potraficie zmobilizować się do nauki w domu, warto pomyśleć o dodatkowych lekcjach.

Kursy działają nie tylko na zmysł słuchu, ale wytężają wyobraźnię i zmuszają do koncentracji. Wykładający starają się wprowadzać elementy wizualne, które pomogą uczniom zapamiętać daną partię materiału.

Zarówno uczelnie, jak i szkoły oferują młodym ludziom płatne kursy maturalne. Każdy zainteresowany może znaleźć taką ofertę, która w pełni sprosta jego wymaganiom
i potrzebom. Prezentujemy kilka wariantów przygotowania do egzaminu, który będzie Waszą przepustką na studia.
Kursy w Warszawie

Collegium Novum ? placówka proponuje maturzystom ponad 100 godzin zajęć, podczas których poznają oni najważniejsze zagadnienia z danego przedmiotu. Zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym koszt takiego kursu przekracza 1000 złotych. W cenę wliczane są zajęcia z wykładowcą, testy internetowe, materiały z zajęć oraz arkusze
z poprzednich lat.

Nova ? placówka oferuje kursy 60-godzinne. Za poziom podstawowy uczniowie muszą zapłacić 650 złotych, natomiast za rozszerzony 790. Zainteresowani sami dobierają godziny zajęć.

Pitagoras ? tutaj maturzyści mogą sami wybrać długość kursu. Do wyboru są cztery opcje ? na poziomie podstawowym 48 lub 75 godzin, na poziomie rozszerzonym 56 lub 100 godzin. Koszty  zajęć mieszczą się w przedziale 500-900 złotych.

Kursy we Wrocławiu

EduKoncept ? placówka oferuje zajęcia indywidualne oraz grupowe. To uczestnik decyduje jaka forma nauczania będzie dla niego najlepsza. Cena godziny to ok. 15 złotych. Kursy mogą być 62-godzinne lub 124-godzinne.

ROE ? ośrodek oferuje kursy maturalne na obu poziomach. 60 godzin to koszt 600 złotych.
W cenę wliczone są materiały uzupełniające.

Cosinus ? szkoła oferuje zarówno kursy przedmiotowe, jak i językowe. 75 godzin z zakresu materiału przedmiotowego kosztuje 599 złotych. Ta sama cena obejmuje również 80 godzin zajęć z języka nowożytnego.

Kursy w Krakowie

Edukus ? kursy dzielone są na bloki, które odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Zajęcia grupowe to koszt 190zł za miesiąc. Zainteresowani indywidualnym tokiem nauki będą musieli zapłacić 400zł za miesiąc.

Archeion ? na kursy roczne trzeba się zapisać już we wrześniu. Na poziomie podstawowym za miesiąc zajęć uczniowie muszą zapłacić 173zł, natomiast na poziomie rozszerzonych o  7zł więcej.

Abiturient ? całoroczny kurs maturalny obejmuje 28 dwugodzinnych spotkań. Koszt takiego przygotowania to 200zł miesięcznie.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook