XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii StudenckiejXXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej

Zapraszamy do udziału w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej!

Jak co roku wiosną studenci z całej Polski będą mieli okazję dać ponieść się wyobraźni i dostarczyć nam „Zachwyt” – tak właśnie brzmi temat tegorocznej edycji OKFS. Prace konkursowe można nadsyłać w kategoriach: Portret, Reportaż, Krajobraz, a także, po raz pierwszy, oceniane będą zdjęcia wykonane smartfonem. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą w dniach od 1 kwietnia do 3 maja poprzez formularz znajdujący się na stronie Konkursu www.okfs.pl.

Organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej od lat wspiera promocję aktywności artystycznych, które szczególnie w obecnej sytuacji wydają się odskocznią od realiów izolacji. Organizatorzy namawiają każdego, aby zatrzymał się i zachwycił tym, co go otacza, podkreślając, że w konkursie można wziąć udział niezależnie od poziomu umiejętności fotograficznych czy wiedzy.

Początki OKFS-u sięgają 1998 roku. Z edycji na edycję konkurs ewoluował i skupiał się na coraz to nowszych, znacznie różniących się od siebie motywach przewodnich. Pasja, z jaką to studenckie przedsięwzięcie było i jest tworzone, zaowocowała zwiększeniem jego zasięgu na teren całej Polski. Warszawa, Białystok, Lublin, Poznań, Wrocław i Kraków ? to właśnie tam znajdują się zaangażowane w projekt uczelnie i całe zespoły studentów, którzy przygotowują charakterystyczne dla każdego regionu wydarzenia.

Towarzyszący konkursowi cykl bezpłatnych warsztatów w tym roku wyjątkowo zmienia swoją formułę z lekcji plenerowych i studyjnych na wydarzenia odbywające się całkowicie online. Wszystkie prelekcje prowadzone przez doświadczonych fotografów dadzą możliwość nabycia nowych umiejętności w domowym zaciszu. Warsztaty poruszać będą zagadnienia z podstaw fotografii, obróbki zdjęć, jak również fotografii analogowej. Nowością będzie seria warsztatów skupiających się na tematyce biznesowej w fotografii.

Po upływie terminu zgłoszeń, przesłane prace zostaną poddane ocenie niezależnych, profesjonalnych fotografów wchodzących w skład jury. Poza oceną wartości artystycznej nadesłanych prac, sędziowie starają się dostrzec pozytywne strony każdej fotografii i potencjał młodych artystów.

Gala Finałowa tegorocznej edycji odbędzie się na początku czerwca w formie wirtualnej. Podczas niej dowiemy się, które prace zasłużyły na wyjątkowe nagrody ufundowane przez naszych partnerów. Dodatkowo, uczestnikowi, który okaże się znacznie wyróżniać swoją interpretacją tematu i umiejętnościami, zostanie przyznana nagroda Grand Prix!

Więcej informacji o Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej dostępne jest na stronie www.okfs.pl, Fanpageu na Facebooku oraz Instagramie Konkursu.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook