Czuję chemię 2 EDYCJACzuję chemię 2 EDYCJA

CZUJĘ CHEMIĘ! Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu biologiczno – chemicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt.: „Czuję Chemię!”. Studiowac.pl ma zaszczyt być patronem medialnym tego wydarzenia.

Celem konkursu jest rozwój i upowszechnianie wiedzy z zakresu chemii i biologii wśród uczniów szkół średnich oraz nabycie przez nich umiejętności uczenia się.

W ramach konkursu, w tym prowadzonych warsztatów edukacyjnych uczniowie będą zdobywali wiedzę pozwalającą dostrzegać związki funkcjonalne pomiędzy chemią a biologią. Konkurs ma za zadanie pokazać i uświadomić uczestnikom, jak ważny i złożony jest chemiczny aspekt funkcjonowania każdego ze zmysłów człowieka, które są integralnymi biologicznymi narzędziami umożliwiającymi postrzeganie rzeczywistości zbudowanej ze związków chemicznych. 

Konkurs trwa od 15.05.2023 r. do 12.06.2023 r. i składa się z dwóch etapów: testu wiedzy z zakresu wiedzy z biologii, chemii, dotyczący tematyki zmysłów człowieka oraz wykonaniu i prezentacji posteru naukowego na temat wybranego zmysłu / zmysłów człowieka. Oba etapy przeprowadzone będą w formie online.

Dla zainteresowanych Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie organizuje cykl spotkań online, który przybliży tematykę konkursową oraz przygotuje uczestników do udziału w konkursie. Uczestnictwo w spotkaniach nie jest jednak warunkiem wzięcia udziału w konkursie.

Laureaci konkursu oraz szkoły otrzymają cenne nagrody!

Dla ułatwienia procesu rejestracji wprowadzono możliwość przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem poczty elektronicznej. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu https://wsiiz.pl/czuje-chemie-2-edycja. Można na niej również dokonać zapisu na konkurs oraz spotkania przygotowujące.

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook