Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Kocham, lubię, szanuję (cykl debat z młodzieżą w SWPS)

Kiedy jest najlepszy moment na pierwszy raz? Jak budować poprawne relacje mężczyzna-kobieta? Czy wirtualny seks to tylko zabawa? Jak nie zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową?

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz portal dla młodzieży OniOna.info zaprasza licealistów oraz nauczycieli do udziału w cyklu interaktywnych spotkań ze specjalistami – psychologami, seksuologami, terapeutami pt. „Kocham, lubię, szanuję”. Spotkania zostaną poświęcone najważniejszym problemom z zakresu relacji w bliskich związkach, z jakimi boryka się młodzież.

Weźmie w nich udział Małgorzata Ohme – psycholog i psychoterapeuta zajmująca się psychologią rozwoju dzieci i młodzieży, na co dzień związana ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, natomiast portal OniOna.info będą reprezentowały Bianka-Beata Kotoro – psycholog, terapeuta seksuologiczny, profesjonalna edukatorka seksualna oraz Marika Krajniewska – redaktor naczelna portalu.

Spotkania będą się odbywały raz na miesiąc, we wtorki, od marca do czerwca w godzinach 10.00-12.00.

Spotkania pomogą młodym ludziom zrozumieć samych siebie i budować zdrowe relacje z bliskimi, nauczą mówienia o intymności, a także pomogą podejmować świadome decyzje bez ryzyka przykrych konsekwencji. Wiedza, jaką uczniowie otrzymają podczas naszych wtorkowych spotkań, przyda im się przy budowaniu relacji z partnerem, pomoże uniknąć błędów związanych z niewiedzą dotyczącą inicjacji seksualnej, a także będzie cennym narzędziem pedagogicznym uzupełniającym zajęcia z zakresu przygotowania do życia w rodzinie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w debatach. Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne oraz grupowe. Zachęcamy nauczycieli wraz z uczniami do uczestnictwa w spotkaniach.
Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres: warsztaty@swps.edu.pl lub faksem: 22 517 98 23. Wstęp tylko po uprzedniej rezerwacji miejsc.

więcej szczegółów na stronie internetowej SWPS: link do strony debaty

źródło: www.swps.pl

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook