Matura 2013, angielski, podstawowa (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2013 – angielski podstawowy – arkusze maturalne

Dnia 9 maja, maturzyści pisali egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Sprawdźcie z czym musieli się zmierzyć.

Tematy

Arkusz egzaminacyjny składał się z trzech części.

Pierwsza z nich dotyczyła rozumienia tekstu słuchanego.  W tym roku były trzy fragmenty do odsłuchania. Pierwszy z nich dotyczył audycji radiowej na temat ciekawego maratonu, drugi to wypowiedź pięciu osób  na temat śluby księcia Williama i Catherine Middleton, natomiast  ostatni fragment był wywiadem z opiekunką zwierząt w zoo.

Druga część to rozumienie pisanego tekstu. Maturzyści zmierzyli się z trzema tekstami. Pierwszy z nich dotyczył wyboru współlokatora do mieszkania, drugi wyjazdu bohaterki  do Włoch, zaś trzeci niesamowitej kolekcji malarza Pablo Picassa.

Trzecia część, czyli wypowiedź pisemna to dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczyło napisani ogłoszenia o spotkaniu ze znanym naukowcem, natomiast drugie to napisanie listu do kolegi, w którym maturzyści musieli opisać założenie klubu młodzieżowego.

Opinie

Według maturzystów matura z angielskiego była prostsza niż z matematyki, czy języka polskiego. Absolwenci na rozwiązanie zadań mieli 120 minut, natomiast większość z nich wyszła z sali kilkadziesiąt minut przed czasem.

?Ten egzamin był całkiem łatwy. Nie obawiałam się matury z angielskiego. Znacznie bardziej obawiam się wyników z matematyki. Trzeba jednak czekać? ? mówi  Karolina z Lublina.

Zobacz arkusz online

 

Źródło: cke.edu.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook