Maturzyści, zdający geografię rozszerzoną, musieli zmierzyć się z 36 zadaniami. Do arkusza dołączona była barwna mapa "Kaskada Soły" . Czas przeznaczony na pracę to 150 minut. Maksymalnie do zdobycia było… czytaj dalej »
Arkusz na poziomie rozszerzonym zawierał 22 strony, które objęły 36 zadań. Dodatkowo, tak samo jak w przypadku poziomu podstawowego, do egzaminu dołączona była barwna szczegółowa mapa "Kaskada Soły". Uczniowie mogli… czytaj dalej »
Na maturę z geografii na poziomie rozszerzonym zdecydowało się ponad 20 proc. Szczegółowy podział uwzględnia jeszcze jeden wybór przedmiotu. Geografię, jako obowiązkową, wybrało niecałe 50 proc., natomiast niewiele ponad 50… czytaj dalej »
Maturzyści, którzy zdecydowali się na egzamin na poziomie rozszerzonym, musieli zmierzyć się z 35 zadaniami, z czego 20 stanowiło typ otwarty, a 15 zamknięty. Wśród zadań zamkniętych górowały zadania wielokrotnego… czytaj dalej »
Arkusz maturalny zawierał 37 pytań. Dołączona była również mapa fragmentu Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej. Tematyka zagadnień z geografii standardowo opierała się na trzech częściach: 1) Korzystanie z informacji ( zadania sprawdzały umiejętność… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jakie kierunki najbardziej "opłaca się" studiować?
Jak nie należy wybierać kierunku studiów?
Jaki masz typ inteligencji?
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Kierunek: Technologia biomedyczna / Inżynieria biomedyczna
Powołanie teologiczne - czy dzisiaj można szerzyć wiarę na studiach?
Ucz się i pracuj w Australii
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Spędź rok szkolny w USA!
Prokrastynacja - czyli jak radzić sobie z chorobliwym odwlekaniem?
Jak odpoczywać żeby rzeczywiście odpocząć?
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?