Politechnika Wrocławska (Fot.Beata Zdyb, Wikipedia)Politechnika Wrocławska (Fot.Beata Zdyb, Wikipedia)

Zespół Szkół Akademickich – nowy projekt Politechniki Wrocławskiej i władz Wrocławia.

Od roku 2013/2014 przy Politechnice Wrocławskiej zacznie działać gimnazjum i liceum. Zabieg ten stworzy Zespół Szkół Akademickich. Działanie ma na celu wyłowienie najbardziej ambitnych uczniów, oraz tych którzy nie mają możliwości realizowania swoich zdolności.

Skąd ten projekt?

Tadeusz Więckowski- redaktor Politechniki Wrocławskiej uważa, że obecny poziom nauczania w szkołach średnich pozostawia wiele do życzenia. Trzy lata liceum to za krótki okres na przygotowanie uczniów do studiów technicznych, dlatego też uczelnia włączyła w projekt także gimnazjum, aby uczniowie byli gotowi do kontynuowania nauki na atrakcyjnych kierunkach.

Liceum

Prezydent miasta Rafał Dudkiewicz popiera całą inicjatywę z nadzieją, że po ukończeniu szkoły średniej młodzi ludzie zostaną w mieście i podejmą naukę na Politechnice Wrocławskiej, ponieważ nie tylko będą mieli możliwość zobaczenia jak wyglądają studia na tej uczelni, ale także poznają klimat i uroki studiowania. Oczywiście jeśli ktoś zdecyduje inaczej, nikt nie będzie miał do niego pretensji.

Gimnazjum

Gimnazjum będzie ponadrejonowe, zatem do nauki zaprasza wszystkich z terenu Wrocławia, jak również z całego Dolnego Śląska. Nauka oprócz realizacji obowiązującego programu, zakłada rozszerzony poziom z matematyki, fizyki, chemii i informatyki.

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska zamierza wykorzystać istniejącą strukturę dydaktyczną. Zajęcia odbywać się będą w słynnym budynku C-13. Uczniom zostanie udostępniona biblioteka oraz sale laboratoryjne. W szkole będzie uczyć kadra, która posiada doświadczenie pracy z młodzieżą, a do przedmiotów humanistycznych zostaną zatrudnieni nowi nauczyciele.

Zespół Szkół Akademickich

Zespół pod swoje skrzydła ma przyjąć 100 osób, ponieważ Politechnice Wrocławskiej zależy na niewielkiej liczbie uczniów. Uczelnia szuka pracowitych, ambitnych i utalentowanych młodych ludzi.

Placówki będą nosić nazwy: Akademickie Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum Akademickie. W każdej z nich powstaną dwie klasy po 28 uczniów. Rekrutacja będzie prowadzona na takich samych zasadach, jak do innych szkół w mieście, ale kandydaci dodatkowo rozwiążą test kwalifikacyjny.

Źródło: perspektywy.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

 1. Paula pisze: 2012/09/03 o 16:20

  pewnie, że zostanę w tym mieście:))

  (odpowiedz)
  • Roksana pisze: 2012/09/05 o 16:37

   wybieram się na Politechnikę Wrocławską, więc mam nadzieję, ze będzie ok:)

 2. Julka pisze: 2012/09/06 o 14:49

  będzie dobrze- też tam się wybieram!

  (odpowiedz)
  • Karol pisze: 2012/09/07 o 14:52

   to razem będziemy chodzić na imprezy studenckie:))

 3. Marek pisze: 2012/09/10 o 16:01

  uczyć się a nie bawić!!!

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook