Pierwszy dzień na studiach (Fot.freedigitalphotos.net)Pierwszy dzień na studiach (Fot.freedigitalphotos.net)

Pierwszy dzień na studiach

1 października – dla uczniów to jeden z kolejnych dni roku szkolnego, dla pracowników kolejny dzień pracy, a dla studentów… to pierwszy dzień na studiach. Dzień w którym kończą się najdłuższe wakacje w życiu. Pięć lat nauki, egzaminy, staże, praktyki, praca – to przed Wami… Ale zobaczcie jak poradzić sobie właśnie w tym pierwszym dniu.

 

Pierwszego dnia obywa się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego. Informację o tym, gdzie i o której odbywa się to wydarzenie znajdziecie na stronie internetowej uczelni.  Ceremonia jest dość długa, ale osoby chcące poczuć prawdziwie akademicką atmosferę nie mogą jej przegapić. Dodamy także, że studenci nie mają obowiązku pojawić się na tym wydarzeniu, jednakże można dowiedzieć się wielu potrzebnych informacji o organizacji uczelni. Taka wiedza z pewnością przyda się pierwszoroczniakom.

Tego dnia najlepiej pozałatwiać ważne sprawy, takie jak zdobycie legitymacji czy indeksu. Możecie otrzymać je w dziekanacie swojego wydziału. Warto pójść tam jak najwcześniej, ponieważ przez pierwszy miesiąc, kolejki do tego pokoju będą nieziemskie. Możecie także przeczekać ten szum, jednakże pamiętajcie, że przykładowo legitymacja studencka daje zniżki na przejazdy komunikacją miejską (bilet można zakodować na legitymacji), zniżki do kin, czy rabaty w sieciówkach: restauracjach, pizzeriach.

Po załatwieniu legitymacji i indeksu warto przejść się po kampusie, zobaczyć które wydziały gdzie się znajdują, gdzie w pobliżu można coś zjeść, gdzie wyskoczyć na piwko studenckie czy sprawdzić jak wygląda dojazd z przystanku autobusowego spod uczelni do domu.

Rozejrzyjcie się także za bibliotekami, bo na pewno przyjdzie Wam do nich często zaglądać. Jeżeli tylko znajdziecie trochę wolnego czasu, załóżcie tam sobie kartę. Da możliwość nie tylko wypożyczania książek, ale także korzystania z czytelni czy internetu.

Pamiętajcie jednak o tym, że im szybciej pozałatwiacie rzeczy niezbędne, tym więcej będziecie mieć czasu na pogłębianie wiedzy na zajęciach i zgłębianie znajomości tuż po wyjściu z uczelni .

 

Joanna Jankowska

 

Komentarze:

  1. gość pisze: 2014/02/04 o 02:39

    chyba dobrze też rozejrzeć się po miasteczku akademickim, w końcu to jest centrum życia

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook