Matura WOT (fot.pixabay.com)Matura WOT (fot.pixabay.com)

Matura 2012 ? WOT rozszerzony ? odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z wiedzy o tańcu na poziomie rozszerzonym składał się z 17 stron, na których umieszczono 9 zadań. Na ich wykonanie maturzyści mieli 3 godziny, a do zdobycia ? 50 punktów.

Dwa zadania: pierwsze i ostatnie, wymagało długiej wypowiedzi pisemnej i za nie można było zdobyć najwięcej, bo aż 30 punktów. Polecenie 1 składało się z kilku elementów analizy dzieła tanecznego pokazanego na filmie i nie wszystkie okazały się proste. Najgorzej maturzyści poradzili sobie z interpretacją treści. Zadanie 9 również sprawiło problemy, choć nie ono okazało się najtrudniejsze. Było nim polecenie numer 7, gdzie trzeba było rozpoznać inscenizację przedstawioną na ilustracjach, podać choreografa oraz nazwy dwóch tańców narodowych wykonywanych w tym dziele.

Najlepiej poszły maturzystom następujące elementy analizy dzieła tanecznego w zadaniu pierwszym: kompozycja przestrzenna i warstwa dźwiękowa. Łatwiejsze okazało się również zadanie 4, w którym proszono o uzupełnienie tabelki, dopasowując przedstawicieli do podanych kierunków tańca.

Większość zadań okazała się dla maturzystów trudna. We wszystkich arkuszach z przedmiotów humanistycznych na poziomie rozszerzonym należy napisać wypracowanie na wybrany temat. Również w tym arkuszu było takie polecenie. Oba tematy do wyboru: „Koncepcja tańca w duecie ?contact improvisation? i jej znaczenie dla rozwoju tańca współczesnego” oraz „Charakterystyczne dla epoki romantycznej ludowe i baśniowe elementy w balecie ?Giselle?, okazały się dla abiturientów trudne.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:


A. Szczykutowicz, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook