Ranking Financial Times (Fot.freedigitalphotos.net)Ranking Financial Times (Fot.freedigitalphotos.net)

Najlepsze uczelnie biznesu według Financial Times 2015

Co roku dziennik Financial Times tworzy ranking najlepszych szkół biznesu. Zestawienie zawiera 50 najlepszych studiów magisterskich z zakresu finansów. Po raz kolejny znalazła się na nim polska uczelnia.

Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 18 miejsce (awansowała z 21). Ma najwyższą pozycję wśród uczelni ze wschodniej Europy. Wyżej znalazły się głównie uczelnie z Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Wielkiej Brytanii.

Zestawienie tworzone jest na podstawie dziesięciu kryteriów, które uczelnia musi spełniać, aby znaleźć się na liście. Są to przede wszystkim: różnorodność kadry nauczycielskiej, stopień umiędzynarodowienia, ilość zagranicznych studentów, a także zarobki absolwentów w trzy lata po ukończeniu studiów (w przeliczeniu na dolary amerykańskie). Studenci wszystkich uczelni, które trafiły do rankingu, średnio w ciągu roku zarabiają brutto ponad 65 tys. USD.

Ranking otwierają:

  1. HEC Paris we Francji
  2. Esade Business School w Hiszpanii
  3. ESCP Europe ? europejska szkoła biznesowa posiadająca pięć kampusów: w Paryżu, Madrycie, Turynie, Londynie i Berlinie (skok na podium z 8 pozycji)

Financial Time 2015

W przeciwieństwie do innych rankingów, ten zdominowany jest przez uczelnie europejskie. Akademia Koźmińskiego to jedyna w naszej części Europy, która jest tak wysoko ceniona na świecie.

Pełen ranking można znaleźć tutaj.

Źródło: mbaportal.pl

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook