QS World University RankingsQS World University Rankings

QS World University Ranking – najlepsze uczelnie wyższe na świecie 2020

QS Quacquarelli Symonds to wiodący globalny dostawca analiz, statystyk i rankingów dla globalnego sektora szkolnictwa wyższego. Ranking uczelni wyższych, który publikują co roku prowadzony jest od 2004 roku. Jest on najbardziej popularnym na świecie źródłem danych porównawczych na temat wydajności uniwersyteckiej. W samym 2019 roku ich strona internetowa gdzie publikują rankingi była oglądana 149 milionów razy, oraz była cytowana ponad 94 000 przez media na całym świecie.

Najlepsze uczelnie wyższe na świecie

Poniżej prezentujemy 5 najlepszych uczelni wyższych wg rankingu QS. W porównaniu z rokiem 2019 pozycje 3 pierwszych uczelni nie uległy zmianom. Jedyna modyfikacja w porównaniu z poprzednim rokiem w TOP5 to awans California Institute of Technology (Caltech) i spadek Uniwersytetu w Oxford (uczelnie zamieniły się miejscami).

Najlepsze 5 uczelni na świecie wg QS Quacquarelli Symonds
Najlepsze 5 uczelni na świecie wg QS Quacquarelli Symonds

Najlepsze uczelnie wyższe z Polski wg QS

W rankingu najlepszych uczelni wyższych na świecie znajduje się również 15 uczelni z Polski. W ogólnym rankingu, podobnie jak w poprzednich latach, najwyżej uplasował się Uniwersytet Warszawski (na 321 miejscu), następnie kolejno Uniwersytet Jagielloński (pozycja 326) oraz Politechnika Warszawska (511-520).

Pozostałe 13 uczelni zajęło ex aequo pozycje 801-1000, są to: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet, Mikołaja Kopernika, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Uniwersytet w Gdańsku, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika Wrocławska.

Polskie Uczelnie Wyższe w QS World University Ranking 2020
Polskie Uczelnie Wyższe w QS World University Ranking 2020

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej topuniversities.com gdzie prezentowane są rankingi i można przejrzeć oraz porównać wyniki poszczególnych uczelni z całego świata.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook