Matura 2013 (Fot.freedigitalphotos.net)

Po maturach – jak było w tym roku?

W tym roku matury rozpoczęły się 7 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego. Zakończyły się 28 maja egzaminem z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym. Zobaczcie, jak w tym roku wyglądała matura.

Do wszystkich egzaminów w tym roku przystąpiło 365 tys. maturzystów. W sumie w tym roku przygotowano 322 zestawy egzaminacyjne z 22 przedmiotów. To daje prawie 1,7 mln arkuszy.

Jak można było się spodziewać i w tym roku nie obyło się bez żadnych wpadek. Przykładowo maturzyści zdający egzamin dojrzałości z informatyki na poziomie rozszerzonym nie mogli rozwiązać zadania 2 w pierwszej części testu. Przyczyną był błąd w poleceniu ? podano nieprawidłowy algorytm do analizy. Zadanie zostało unieważnione.

Zdaniem zdających również jedno z zadań na poziomie podstawowym z języka angielskiego  wprowadzało w błąd. Maturzyści nie wiedzieli, gdzie mają wpisać odpowiedzi do zadania czwartego. CKE zapewnia jednak, że niezależnie od tego, gdzie maturzyści wpisali odpowiedź ? przed danym fragmentem, czy też po nim ? odpowiedź i tak zostanie uznana.

Maturzyści musieli przystąpić do trzech egzaminów  pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzaminy z tych przedmiotów były obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogli je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Można było także wybrać do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Matura zostanie zdana jeżeli z części ustnej i pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego maturzysta otrzyma przynajmniej 30 procent punktów możliwych do uzyskania.

Wyniki mają zostać ogłoszone najpóźniej do 28 czerwca.
Źródło: polskieradio.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook