Matematyka 2011 poziom rozszerzony (Fot.freedigitalphotos.net)

Matematyka 2011 – arkusze maturalne – poziom rozszerzony

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym odbyła się 5 maja 2011 roku. Składała się z 12 zadań, na które zostało przeznaczone 180 min.

Od 2010 roku matematyka stała się przedmiotem obowiązkowym na egzaminie maturalnym. Maturzyści mogli wybrać poziom podstawowy, jak i zaawansowany.

Zadania w arkuszu maturalnym na poziomie rozszerzonym sprawdzały przede wszystkim umiejętność poprawnego interpretowania tekstu matematycznego, analizowanie sytuacji problemowych i podawania do nich opisu matematycznego, jak również argumentowania i prowadzenia matematycznego rozumowania.

Arkusz maturalny składał się z 12 zadań otwartych.  Egzamin sprawdzał wiedzę określoną w standardach wymagań egzaminacyjnych dla poziomu rozszerzonego.

Zadania sprawdzały umiejętności użycia i tworzenia strategii. W zadanie 1., należało wykorzystać cechy podzielności liczb całkowitych. Zadanie 6. sprawdzało umiejętności ze znajdowania związków miarowych w graniastosłupie oraz wyznaczenie największej wartości funkcji, należało obliczyć długość AD trójkąta ABC. W zadaniu 10., należało znaleźć związki miarowe w ostrosłupie.

Link do arkusza maturalnego:

 

 

Źródło: cke.edu.pl
Inez Brodowska

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook